b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Wakacje na Barbarce

Termin:
2016-08-12, godzina: 10:00 - 12:30
Firma / instytucja:Szkoła Leśna na Barbarce
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Wiek:Od 6 l. do 13 l.
Dokładny adres:Toruń, Przysiecka 13
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

W trakcie nadchodzącego już w najbliższy piątek, kolejnego spotkania w ramach projektu "Lato dla dzieci w Szkole Leśnej na Barbarce",  jak zwykle na uczestników czekają atrakcyjne zajęcia przyrodniczo-edukacyjne oraz zajęcia artystyczne.

"Las pełen niespodzianek" to podchody w trakcie których, dzieci nie tylko będą się doskonale bawić w trakcie wykonywania zadań w terenie, ale także poznają życie leśnych roślin i zwierząt. Uczestnicy zajęć otrzymują karty pracy i szukają oznaczonych na ścieżce zadań. Wykonują polecenia przyrodnicze i  następnie kierują się do punktu kontrolnego, w którym wykazują się zdobytą wiedzą w trakcie podchodów. To zadanie nauczy też dzieci pracy w grupie i umiejętności dzielenia się zadaniami, a element rywalizacji to dodatkowa atrakcja części przyrodniczej i edukacyjnej tych zajęć.

W drugiej części piątkowego spotkania, na dzieci czekają atrakcyjne zajęcia artystyczne, w trakcie których dzieci wykonają portrety zwierząt. Wykorzystają do tego kalkę techniczną oraz wybrany rysunek zwierzęcia leśnego i kredki. Zadaniem dzieci będzie jak najbardziej rzeczywiste oddanie kształtu i koloru zwierzęcia. Swoje dzieła nakleicie na kartę papieru, którą oprawicie w ramkę. Oczywiście swoje prace będziecie mogli zabrać do domu i zachować na pamiątkę tego atrakcyjnego spotkania.

 

Uwagi:Zapisy w Biurze Szkoły Leśnej na Barbarce, tel. 56 657 60 85 (poniedziałek - piątek 8.00-16.00)

Ilość uczestników:15-20, minimalna liczba osób konieczna do zrealizowania zajęć w ciągu dnia 15 osób.

Organizatorzy zwracają uwagę na to, że dzieci w trakcie trwania zajęć pozostają pod opieką rodziców lub opiekunów
Twój kalendarz
Wakacje na Barbarce