Etnowyprawka Malucha: GLINA!

2016-08-05, godzina: 10:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne "Etnowyprawka"
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Bilet: 20 zł/1,5 godz. (dziecko + 1 opiekun)
Wiek:Od 2 l. do 3 l.
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu

To będzie zabawa na całego! Po lipcowej Etnowyprawce Malucha: „Woda” w Parku Etnograficznym w Kaszczorku, w sierpniu spotkamy się z gliną, czyli tematycznie wszystko będzie powiązane. Bo czym byłaby glina bez wody? Czy można byłoby ją ugniatać, formować, kleić i wykonywać mnóstwo innych atrakcyjnych dla dzieci działań, bez tego szczególnego połączenia? Tak więc ze spotkania tych dwóch substancji stworzymy coś wyjątkowego do wspólnej zabawy. Dzieci poznają jak glinę można kształtować, jak łatwo poddaje się działaniom nawet małych dziecięcych rączek. Będzie można się dowiedzieć do czego służyła glina w wiejskim gospodarstwie. Będzie również okazja do obejrzenia i dotknięcia przeróżnych glinianych naczyń, bez których nie obyłaby się gospodyni w swojej kuchni i obejściu. W czasie spotkania nie zabraknie też pieśni i przyśpiewek, które są zawsze dodatkową atrakcją podczas spotkań.

Jeśli planujecie turystyczny wypad do Torunia w tym czasie to koniecznie zaplanujcie wizytę w Muzeum Etnograficznym i dokonajcie rezerwacji. Informacje w uwagach.

Całość poprowadzi tradycyjnie dr Olga Kwiatkowska.

Serwis Miasto z Dzieckiem jest Patronem Medialnym „Etnowyprawki Malucha”.

Uwagi:Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, warto zabrać odzież dla dziecka i dorosłego na przebranie.
Obowiązują wcześniejsze zapisy od 25 lipca do 2 sierpnia, e-mail: edukacja@etnomuzeum.pl
Etnowyprawka Malucha: GLINA!