Wędrówka z Jankiem Muzykantem

2016-07-26, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne "Etnowyprawka"
Kategoria:Spotkania
Koszt uczestnictwa:Bilet: 3zł/ os.
Wiek:Od 6 l.
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

To będzie wyjątkowe, wakacyjne spotkanie z cyklu "Muzeum-Panaceum". Jego uczestnicy zostali zaproszeni na zajęcia razem z wnukami. Wszyscy udamy się niesamowitą, pełną atrakcji "Wędrówkę z Jankiem Muzykantem". Miejscem spotkania będzie przepiękny o tej porze roku, Park Etnograficzny w Toruniu.

Skąd taki temat lipcowego spotkania? Obchodzimy rok sienkiewiczowski i razem z naszym wielkim pisarzem i bohaterami jego powieści, przeniesiemy się do realiów dziewiętnastowiecznej wsi. W jakich warunkach żył Janko Muzykant? Kogo spotykał w życiu codziennym? Czym zajmowali się jego sąsiedzi? I przede wszystkim jak reagowali na wyjątkowo wrażliwe i utalentowane dziecko, jakim był bohater noweli Henryka Sienkiewicza? To wszystko opowie uczestnikom prowadząca to atrakcyjne spotkanie p. Maria Pokrzywnicka.
Wtorkowe południe będzie należało do babć, dziadków i dzieci w wyjątkowej scenerii Parku Etnograficznego

Serwis Miasto z Dzieckiem jest Patronem Medialnym letnich spotkań w ramach projektu "Muzeum-Panaceum" - „Wędrówek z Jankiem Muzykantem”.

Organizatorzy zastrzegają sobie zmiany w programie imprez, o których poinformują na swoich stronach internetowych.

Uwagi:Informacje: e-mail: edukacja@etnomuzeum.pl
Dział Edukacji, tel. 56 622 89 43.
Wędrówka z Jankiem Muzykantem