Festiwal Wizje

Firma / instytucja:Toruńska Agenda Kulturalna
Kategoria:Spektakl
Dokładny adres:Toruń, Fontanna Cosmopolis
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

W parkach i na skwerach otaczających Stare Miasto w Toruniu od zachodu ( pomiędzy Placem Rapackiego a Starym Miastem) oraz od strony Wisły (Skwer Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej) a także w przestrzeni samego Starego Miasta ( od Fosy Staromiejskie do ul. Bankowej), zostaną zaprezentowane instalacje, rzeźby, konstrukcje festiwalowe.

Do ich wykonania wykorzystane zostały woda, plastikowe butelki, roślinność i inne materiały, które na ogół nie służą do tworzenia dzieł sztuki. A i same dzieła sztuki są niecodzienne. Możne je nie tylko oglądać ale i posłuchać , dotknąć czy też z nich skorzystać. Wszystko to w przestrzeni publicznej, dostępnej dla każdego i każdy może w tym wziąć udział. W trakcie festiwalu dzieci i dorośli będą mogli wziąć udział w atrakcyjnych warsztatach.

Przepiękna toruńska Starówka i przestrzeń wokół niej plus instalacje Festiwalu "Wizje" - to atrakcje dla dzieci, dorosłych, mieszkańców Torunia i turystów, które będzie można podziwiać od 5 do 10 lipca!

Festiwal Wizje