Kociołek ze sztuką

2016-08-23, godzina: 11:00 - 13:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Bilet: 10 zł/ 2 godz.
Wiek:Od 8 l.
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu

Muzeum Etnograficzne w Toruniu w wakacje 2016 zaplanowało szereg atrakcyjnych propozycji dla dzieci. Jednym z nich jest "Kociołek ze sztuką" czyli wakacyjne warsztaty dla dzieci w wieku powyżej  8 lat.

Będzie to wyjątkowa okazja okazją do wspólnego poznawania wiejskiego folkloru oraz  wiejskiego rękodzieła. Dzieci będą też mogły artystycznie poeksperymentować pod okiem doświadczonych pracowników Muzeum. Materiały, które zostaną wykorzystane w trakcie tych artystycznych działań zapewniają organizatorzy.

Poniżej przedstawiamy wakacyjne plany "Kociołka ze sztuką"

Pierwsze ze spotkań poświęcone zostanie malowaniu na szkle. Zajęcia 12 lipca  poprowadzi p. Joanna Sójka-Tomczyk.

26 lipca razem z p. Martą Domachowską zapraszamy dzieci na atrakcyjne zabawy i działania twórcze z elementami muzyki tradycyjnej.

Na lepienie z gliny gwizdków i toczenie naczyń na kole garncarskim zaprasza p. Joanna Sójka-Tomczyk 16 sierpnia.

23 sierpnia ponownie p. Marta Domachowska zaprosi dzieci na zabawy i działania twórcze z elementami muzyki tradycyjnej

Serwis Miasto z Dzieckiem jest Patronem Medialnym „Kociołka ze sztuką”.

Organizatorzy zastrzegają sobie zmiany w programie imprez, o których poinformują na swoich stronach internetowych.

Uwagi:Informacje szczegółowe:
e-mail: edukacja@etnomuzeum.pl
Dział Edukacji, tel. 56 622 89 43.
Kociołek ze sztuką

Warto zobaczyć: