Pipetą po mapie świata

2016-08-05 do 2016-08-09, godzina: 9:00, 12:00
Firma / instytucja:Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Ulgowy bilet - 11 zł Normalny bilet - 13 zł Rodzinny bilet (4 os.) - 32 zł
Wiek:Od 7 l.
Dokładny adres:Toruń, Władysława Łokietka 5

W wakacje Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu zaprasza na warsztaty, które wypełnią dzieciom wolny czas. W piątki zaplanowano egzotyczne podróże z chemią w tle, więc zapowiadają sie zajęcia pełne atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla rodziców lub opiekunów. Tu uwaga organizatorów, że obecność osoby dorosłej z dzieckiem ze względu na wykorzystanie odczynników chemicznych jest konieczna. Stworzycie razem zespół.

I już na wstępie pierwsze wyjaśnienie - co to jest pipeta? To taka, najczęściej szklana rurka, która jest sprzętem laboratoryjnym i służy do odmierzania i przenoszenia cieczy. Organizatorzy tych atrakcyjnych warsztatów dla dzieci zapowiadają, że z tym narzędziem udacie się w podróż do najniezwyklejszych, czasami zaskakujących, miejsc na świecie. Przy okazji wykorzystując doświadczenia chemiczne rozwiążecie kilka ciekawych zagadek.

Pipetą po mapie świata