10. edycja Święta Muzyki w Toruniu

Kategoria:Impreza
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Dokładny adres:Toruń, Rynek Staromiejski
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

Muzyka "na żywo" w wielu punktach miasta, bezpłatny przejazd zabytkowym tramwaje w którym, posłuchamy bluesa, wspólne tworzenie muzyki z mistrzem Stevem Nashem to najważniejsze atrakcje dla dzieci i dorosłych związane z 10. edycją Ogólnoświatowego Święta Muzyki.

21 czerwca, między godzinami 14.00 a 22.00, w Toruniu będziemy mogli posłuchać muzyki z różnych epok, w różnych stylach i różnej interpretacj. Każdy znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego. Wystąpia dzieci i dorośli, profesjonaliści i amatorzy. Wszystko pod wspólnym hasłem  „muzyka wszędzie, koncert nigdzie!”

Wysłuchamy hejnału Torunia odegranego z Ratusza Staromiejskiego przez trębaczy Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu, co będzie symbolicznym początkiem obchodów Święta Muzyki  w Toruniu. A następnie zachęcamy do muzycznych podrózy po miescie. Idżcie za dźwiękami a na pewno traficie na skrzyżowanie ulic Szerokiej i Mostowej gdzie posłuchacie zespołów MDK, kolejne atrakcje czekają na Was na rogu ulic Królowej Jadwigi i Wielkie Garbary. Pod Krzywą Wieżą posłuchacie Cave Collective i Marka Hoogslaga.  Atrakcje muzyczne również pod CKK Jordanki,  balkonem Ratusza Staromiejskiego i na zbiegu szosy Chełmińskiej i alei Solidarnościna.

Szczególnie interesująco zapowiada sie Skrecz Sesji z udziałem Steva Nasha w Dwórze Artusa do której, zaproszeni zostaną wszyscy chcący spróbować swoich sił w skreczowaniu.

Tak więc zapowiada sie mnóstow muzycznych atrakcji dal dzieci, dorosłych, turystów i mieszkańców Torunia

Uwagi:Wszystkie informacje znajdziecie pod adresem: www.swietomuzyki.pl.
10. edycja Święta Muzyki w Toruniu