Etnowyprawka Malucha: WODA!

2016-07-22, godzina: 10:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne "Etnowyprawka"
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Bilet: 20 zł/1,5 godz. (dziecko + 1 opiekun)
Wiek:Od 2 l. do 3 l.
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu

Wakacje kojarzą się nam ze słońcem i upałem. A jak jest gorąco, to czym lepiej się ochłodzić niż WODĄ? To właśnie WODA będzie atrakcją i kolejnym tematem Etnowyprawki Malucha. Lipcowe spotkanie adresowane, jak zwykle do małych dzieci i ich opiekunów, zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Spędzimy je w przepięknej scenerii Parku Etnograficznym w Kaszczorku, który jest Oddziałem Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Kto z Was jeszcze tam nie był, musi koniecznie się wybrać! Dolina Drwęcy z gospodarskimi zabudowaniami i rzecznymi barkami jest wyjątkowo urokliwa. Poznamy dawne zajęcia wodne, zobaczymy barki wodniackie, dowiemy się co to takiego wiklinowa wiersza i dlaczego ma serce. Zejdziemy do samej  Drwęcy i posłuchać jak głos niesie się po wodzie. Oczywiście nie zabraknie wody, którą dzieci będą wlewać, wylewać no i oczywiście rozlewać – czyli to, co maluchy lubią najbardziej. Warto się na te dziecięce zabawy przygotować i zabrać coś na przebranie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Całość poprowadzi tradycyjnie dr Olga Kwiatkowska.

Serwis Miasto z Dzieckiem jest Patronem Medialnym „Etnowyprawki Malucha”.

Uwagi:Park Etnograficzny w Kaszczorku (dojazd we własnym zakresie; autobus nr 23 kursuje z Placu św. Katarzyny).
Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, warto zabrać odzież dla dziecka i dorosłego na przebranie. Pawilon wystawowy. Obowiązują wcześniejsze zapisy od 11 do 19 lipca, e-mail: edukacja@etnomuzeum.pl
Etnowyprawka Malucha: WODA!