Eko Festyn

Kategoria:Festyn
Koszt uczestnictwa:9zł 6zł - ulgowy
Dokładny adres:Toruń, Bydgoska 7

19 czerwca 2016 r. od godz. 12-tej na terenie Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu, odbędzie się „Eko Festyn”.
Główną atrakcją dla dzieci będzie przedstawienie teatralne „Pan Wodorek w Kosmosie” w wykonaniu aktorów Teatru Objazdowego "Pomarańczowy Cylinder " podczas którego dzieci dowiedzą się jak dbać o utrzymanie porządku w otoczeniu. Aktorzy poprowadzą także "Kosmobal".
Uczestnictwo w festynie będzie również okazją do zapoznania się z rękodziełem lawendowym, które zaprezentuje gospodarstwo rolne „Lawenda Pod Trójką”. Na stoisku będzie również można nabyć żywe bukiety z lawendy, syropy oraz wrzeciona. Skarbiec witamin zaprezentuje natomiast „Pokarm Życia”, na stoisku którego będzie możliwość nie tylko degustacji kiełków ale także ich zakupu. Stoisko będzie prowadziło także sprzedaż ziół pochodzących z ekologicznej uprawy. Produkty własnej receptury oraz oparte na kuchni staropolskiej zaprezentuje rodzinna firma „Specjały spod strzechy”, a wśród nich min. musztardy. Podczas festynu będzie można również posmakować potraw kuchni domowej.
Festyn zakończy rodzinny konkurs wiedzy, który poprowadzi MPO z Torunia, która podczas festynu na swoim stoisku będzie miało przygotowane dla dzieci rebusy, łamigłówki kolorowanki z nagrodami dla wszystkich.
W Galerii Sztuki Przyrodniczej prezentowana będzie wystawa prac plastycznych XI edycji konkursu z cyklu Przestrzenie Przyrody pn. „Rośliny chronione w Polsce”.
Wśród pozostałych atrakcji oferujemy przejażdżki konne i malowanie twarzy.

Eko Festyn