Oprawa artystyczna Jarmarku Katarzyńskiego

2016-06-26 do 2016-06-26
poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota, niedziela
Firma / instytucja:Toruńska Agenda Kulturalna
Kategoria:Impreza
Koszt uczestnictwa:Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
Dokładny adres:Toruń, Rynek Staromiejski
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

Od piątku 10 czerwca rozpoczynają się nie tylko Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, ale także jedno z najważniejszych wydarzeń dla turystów oraz mieszkańców Torunia - Jarmark Katarzyński. To atrakcja dla dzieci i dorosłych, która corocznie przyciąga tysiące osób na Rynek Staromiejski.

Dodatkową atrakcją towarzyszącą, tej kilkunastodniowej imprezie jest "Oprawa Artystyczna Jarmarku Katarzyńskiego".

Poniżej przedstawiamy jakie warsztaty, zajęcia, spektakle i inne działania czekają na Was w nadchodzących dniach.

Piątek, 10 czerwca
16.00–18.00 Papierowe wariacje – warsztaty z papercraftingu, czyli kreatywnego wykorzystania papieru, dla  młodszych dzieci atrakcyjne kolorowanki
Sobota, 11 czerwca
11.00–14.00 Rytmy Indonezji – warsztaty tańca joged, na które można wybrać się z dziećmi aby poznać kulturę tego atrakcyjnego i egzotycznego kraju.
Niedziela, 12 czerwca
11.00–14.00 Możemy wybrać się na Bałkany, których  tradycje poznamy trochę "z przymrużeniem oka".
Poniedziałek, 13 czerwca
16.00–18.00 Planszomania – czyli atrakcje dla dzieci i dorosłych w trakcie popołudniowego spotkania przy grach planszowych
Wtorek, 14 czerwca
16.00–18.00 Opowiem Ci bajkę… – warsztaty prowadzone w oparciu o czytanie bajek - szczególnie atrakcyjne zajęcia dla rodziców i dzieci.
Środa, 15 czerwca
16.00–18.00 Szkatułka ze skarbami – warsztaty z własnoręcznego tworzenia biżuterii, to szczególna atrakcja dla mam i dzieci.
Czwartek, 16 czerwca
16.00–18.00 Supełkowy zawrót głowy – podstawy wyjątkowego rękodzieła czyli szydełkowania wraz u z Klubem „Supełek” z WOAK-u
Piątek, 17 czerwca
16.00–18.00 Fabryka zabawek – warsztaty z własnoręcznego tworzenia zabawek, będą kolejną rodzinną atrakcją Jarmarku.
Sobota, 18 czerwca
11.00–14.00 Nie siedź w domu! – aktywne spędzanie czasu: warsztaty z żonglowania, zabawy sprawnościowe, gry podwórkowe dla dzieci, dorosłych, turystów i mieszkańców Torunia.
Niedziela, 19 czerwca
11.00–14.00 Orientuj się!, czyli belly dance dla każdego – warsztaty tańca brzucha. Dzieciom  dorosłym przyda się trochę ruchu przed wakacjami. Podobno ten taniec kształtuje atrakcyjną sylwetkę.
Poniedziałek, 20 czerwca
16.00–18.00 Rummikub – to proste! – popołudnie z atrakcyjną grą, która zyskuje coraz większą popularność i jest dla każdego - dzieci i dorosłych.
Wtorek, 21 czerwca: Święto Muzyki
16.00–18.00 Recycling Band, czyli dźwięki z odzysku – warsztaty dla dzieci i rodziców z własnoręcznego tworzenia instrumentów z odzysku w ramach Święta Muzyki
Środa, 22 czerwca
16.00–18.00 Strunofonie – i znowu będzie muzycznie - warsztaty i spotkanie z instrumentami strunowymi
Czwartek, 23 czerwca: Dzień Ojca
16.00–18.00 Warsz-TaTy – warsztaty plastyczne robienie latawców, laurek na Dzień Ojca, kolorowanki czyli atrakcje dla tatusiów i dzieci.
Piątek, 24 czerwca: Pierwszy Dzień Wakacji!!!
12.00–14.00 Ene due rabe, czyli wszystko po staremu – aktywne spędzanie czasu: gry podwórkowe dla dzieci
Sobota, 25 czerwca czyli sobota pełna atrakcji dla dzieci i rodziców
11.00–14.00 Podwórko pełne kolorów – rodzinny dzień dla najmłodszych: malowanie buzi, kolorowanki, tworzenie kartek z wakacji, zabawy podwórkowe
Niedziela, 26 czerwca: Atrakcje Święta Miasta