b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

FILOZOFOWANIE Z DZIEĆMI - „Zwierzęta”

Termin:
2016-06-11, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Centrum Sztuki Współczesnej
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:5 zł.
Wiek:Od 6 l.
Dokładny adres:Toruń, Wały Generała Władysława Sikorskiego 13
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

W tę sobotę, kolejne atrakcyjne spotkanie z filozofią dla dzieci i Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Jak już wspominaliśmy na wstępie rozważania dzieci i prowadzących spotkanie skupią sie wokół tematu zwierząt.

W samo południe 11 czerwca rozpoczynamy warsztaty przeplatane rozmową i zabawą dla dzieci. Które dziecko nie marzyło o tym, żeby posiadać pieska, kotka rybki czy choćby patyczaka? A my dorośli jak na to reagowaliśmy? Wielu z Nas zastanawiało się nad tym, czy dzieci dorosły do takiej odpowiedzialności, czy będą bezpieczne lub czy na nas nie spadną dodatkowe obowiązki. Wiemy doskonale o tym, że radość z posiadania zwierzaka kończy się często po kilku dniach, i co wówczas.... I jeszcze jedno kwestia która, nam przychodzi na myśl to, że za jakiś czas przyjdzie ból rozstania z ukochanym zwierzęciem i chcielibyście przed tym chronić dzieci, a przynajmniej przygotować je na to.

Temat tego spotkania jest z jednej strony bardzo atrakcyjny dla dzieci, a z drugiej strony dość trudny. Wykorzystując naturalną ciekawość dzieci i ich chęć do dyskusji i wyrażania własnego zdania, zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie!

Uwagi:Obowiązują zapisy pod mailem: eduakcje@csw.torun.pl
Twój kalendarz
FILOZOFOWANIE Z DZIEĆMI - „Zwierzęta”