"Bleee"

2016-06-16, godzina: 9:30 i 12:00
Firma / instytucja:Teatr "Baj Pomorski"
Kategoria:Spektakl
Koszt uczestnictwa:16zł weekend 18zł
Wiek:Od 6 l.
Dokładny adres:Toruń, ul. Piernikarska9

Opowieść o motylku wyrzuconym z Królestwa Motyli i skazanym na odsiadkę w autobusie na pętli przy ul.Kaczej. Historia o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy i i na swój sposób atrakcyjny. Muzyczny spektakl Baja Pomorskiego  w Toruniu dla dzieci inspirowany musicalem Milosa Formana "Hair", dużo w nim śpiewu, muzyki i tańca, dystansu do samego siebie i poczucia humoru.

Motyl osmielił się stwierdzić, że skoro Królowa Motyli jest zawsze "akurat nieobecna", to zwyczajnie jej nie ma. Zostaje za to skazany na odsiadkę w nieczynnym autobusie na pętli przy ul. Kaczej. Poznaje tam innych więźniów, wyrzuconych przez coś lub kogoś, albo przybyłych i zdecydowanych na więzienie z własnej woli - przez kompleksy i poczucie, że są bezużyteczni.

To: pająk bez nóg, osa bez żądła, poczwarka motyla - która wstydzi się  wyjść z kokonu, bo uważa, że jest za gruba - dwa brzydko pachnące karaluchy, oraz tajemnicza istota o dziwnym imieniu- Ble.

Wiktor, Daria, Antonio, Banderas i Mańka mieszkają w hippisowskim busie, jednak nigdzie nim nie jadą. Pomimo, iż są tam za karę, wcale nie chcą się stamtąd ruszać. Są na siebie skazani, ale nie umieją żyć razem, bo nie akceptują samych siebie. Uczy ich tego dopiero Paź Królowej. Pokazuje, że każdy z nich ma jakiś talent, że coś znaczy, że coś atrakcyjnego potrafi zaprezentować.

"Tak jak hippisi z lat 60-tych wierzyli, że świat jest na tyle ogromny, że bez problemu może pomieścić wszystkich ludzi - tak ja wierzę, że muzyka i sztuka jest tak wielka, że pomieści wszystkich z odrobiną talentu, i można ich będzie nazywać artystami." /Laura Słabińska

reżyseria: Laura Słabińska

scenografia: Marika Wojciechowska

muzyka: Piotr Nazaruk

choreografia: Jacek Gębura

Premiera: 20. 02. 2016

OBSADA:

Ble: Edyta Łukaszewicz -Lisowska

Paź Królowej: Krzysztof Grzęda

Daria, Motyl III: Grażyna Rutkowska-Kusa

Wiktor, Sędzia: Mariusz Wójtowicz

Mańka,Moty lI: Marta Parfieniuk-Białowicz

Antonio,Moty I: Andrzej Korkuz

Banderas, Motyl IV: Andrzej Słowik

Panowie Techniczni- Biedronka i Stonka

Trwa: 50 min.

Uwagi:Bilety można rezerwować na stronie teatru.
Dostępność biletów należy sprawdzić na stronach Teatru Baj Pomorski w Toruniu.
"Bleee"