15- LECIE PUENTY

Takie jubileuszowe wydarzenia nie zdarzają się codziennie. Działający przy Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Dom Harcerza” w Toruniu Zespół Baletowy PUENTA obchodzi swoje 15 – lecie działalności artystycznej! Licząca obecnie 80 tancerzy grupa powstała w 2001 roku z inicjatywy Pni Justyny Popławskiej. W efekcie olbrzymiego zaangażowania zarówno dzieci i młodzieży jak i nauczyciela, choreografa i baletmistrza w jednej osobie powstało w Toruniu wyjątkowe przedsięwzięcie.

Taniec dla młodych artystów jest niezwykłą przygodą ich życia. Poznają technikę i choreografię tańca klasycznego oraz elementy gry aktorskiej. A ponadto nabywają wyjątkową elegancje i wdzięk w ruchu, wrażliwość na sztukę i możliwość ekspresji artystycznej. Możliwość występowania na scenie daje im poczucie pewności siebie i niezwykle ważna umiejętność wystąpień publicznych.

Dzięki tej niezwykle ciężkiej pracy i zaangażowaniu dzieci i młodzieży PUENTA odniosła szereg sukcesów:

Międzynarodowe Konfrontacje Taneczne w Elblągu;

Konkurs Sztuki Baletowej w Elblągu;

Międzynarodowy Konkurs Twórczości i Stroju narodowego „Kulturstar”;

Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne „Taneczne Ekspresje”;

Konfrontacje Amatorskiej  Twórczości Artystycznej Region, KATAR;

Grudziądzkie Amatorskie Prezentacje Artystyczne GAPA .

Nie możemy również zapominać o zaangażowaniu zespołu w życie społeczności lokalnej. Ich występy uświetniały szereg uroczystości miejskich oraz organizowanych przez placówki oświatowe, kulturalne, organizacje pozarządowe, spółdzielnie mieszkaniowe.

W trakcie Koncertu Jubileuszowego z okazji 15-lecia Zespołu Baletowego PUENTA  zaprezentowany zostanie dorobek artystyczny zespołu połączony z  promocją edukacji artystycznej dzieci i młodzieży.
            Patronat nad Koncertem Jubileuszowym objął Pan Michał Zaleski Prezydent Miasta Torunia. Wydarzenie odbędą się w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu: Koncert Galowy odbędzie się 16 kwietnia (sobota) 2016r. o godz. 17.00, natomiast 17 kwietnia (niedziela) br. o godz. 17.00 odbędzie się Koncert  dla toruńskiej publiczności.

Serwis Miasto z Dzieckiem objął patronatem medialnym obchody.