b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę
Powrót do kategorii

Fundacja "Zamek Dybów i Gród Nieszawa"

Adres:Toruń, Dybowska 10-12
Telefon:537-370-730
Email:sekretariat@dybow-nieszawa.org.pl
WWW:Strona WWW
Godziny otwarcia:01.11 – 31.03 - poza sezonem pon. zamknięte wt. 13:00 – 16:00 śr. 13:00 – 16:00 czw. zamknięte pt. 1
Zakres cenowy:5 zł/os 15 zł bilet rodzinny (umożliwia zwiedzanie obiektu i ekspozycji stałej)
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

O nas

 

Fundacja „Zamek Dybów i Gród Nieszawa”  podjęła wyzwanie ratowania dziedzictwa zamku Dybowskiego, którego ruiny wciąż dumnie wznoszą się nad lewym brzegiem Wisły w Toruniu. Głównym celem działania ustanowionej w grudniu 2015 r. Fundacji jest ochrona i restauracja obiektów historycznych oraz pielęgnowanie i krzewienie świadomości historycznej i patriotycznej.

Fundacja w ciągu całego roku prowadzi szereg wydarzeń i inicjatyw kulturalnych, edukacyjnych i turystycznych, których celem jest ożywienie XV – wiecznego toruńskiego zabytku. W sezonie na zamkowym dziedzińcu dostępna jest stała ekspozycja, oraz stanowiska z średniowiecznymi atrakcjami takimi jak m. in. gry i zabawy plebejskie, stanowisko łucznicze, rzutowe, bezpiecznej broni oraz historyczne obozowisko czy przebieralnia średniowiecznych strojów. Poza sezonem brak atrakcji na obiekcie.

We współpracy z „Gildią Przygód” na zamku prowadzone są zajęcia dla grup zorganizowanych, a także eventy i pokazy, oraz imprezy okolicznościowe jak m. in. urodziny, imieniny, wesela i poprawiny. Dodatkową atrakcją, z której można skorzystać są rejsy łodzią flisaczą, dzięki której można podziwiać prawobrzeżną panoramę i zabytki Torunia.

Za pośrednictwem organizowanych inicjatyw dokładamy wszelkich starań, aby pamięć o Zamku Dybów była wciąż żywa.