15 rocznica „Przedszkolnego Święta Piernika”

2019-05-21, godzina: 10:00 - 12:00
Firma / instytucja:Przedszkole Miejskie nr 1 im. Wandy Szuman
Kategoria:Impreza
Koszt uczestnictwa:bezpłatny
Dokładny adres:Miejski Plac Zabaw „Piernikowe Miasteczko” ul. Podmurna 62/68, 87-100 Toruń
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

15 rocznica „Przedszkolnego Święta Piernika” – uroczystość Przedszkola Miejskiego Nr 1 im. Wandy Szuman w Toruniu, zainaugurowana w 2004 r. początkowo miało charakter zamknięty, ale już rok później przeniosło się na teren Miejskiego Placu Zabaw „Piernikowe Miasteczko” przy ulicy Podmurnej, zmieniając swój charakter na otwarty dla mieszkańców toruńskiej starówki i wszystkich chętnych. Głównym celem przedsięwzięcia jest wspólna zabawa dzieci z różnych środowisk, przedszkoli miejskich w ramach integracji środowisk i propagowania historii naszego miasta, kultywowania tradycji regionalnych, spotkań z władzami regionu w ramach realizacji przedszkolnego programu regionalnego – „Mały torunianin to ja.” Program edukacji regionalnej dla dzieci w wieku 3 – 6 lat. Przedszkole proponuje uczestnikom przedstawienie w wykonaniu dzieci przedszkolnych pt: „Sen o Toruniu", wspólne gry, konkursy, zabawy, związane tematycznie z historią i tradycjami Grodu Kopernika. Zabawa odbędzie się 21.05.2019 r. w godzinach od 10.00 do 12.00 w Miejskim Placu Zabaw „Piernikowe Miasteczko” ul. Podmurna 62/68.

PROGRAM PRZEDSIĘWZIĘCIA Z OKAZJI
15 ROCZNICY
„PRZEDSZKOLNEGO ŚWIĘTA PIERNIKA"
21.05.2019 r. godz: 10.00-12.00

Cel imprezy:
- popularyzowanie „Przedszkolnego Święta Piernika"
- integracja środowisk przedszkolnych
- czerpanie radości ze wspólnej zabawy

Przebieg imprezy:
1.    Przemówienie Pani Dyrektor Anny Blum i uroczyste pokrojenie piernika wraz z Panem Michałem Zaleskim Prezydentem Miasta Torunia.
2.    Powitanie hymnem przedszkola w wykonaniu dzieci 6 letnich (Flisaczki).
3.    Przedstawienie poszczególnych oddziałów hasłami powitalnymi.
4.    Przedstawienie teatralne w wykonaniu dzieci 5 - 6 letnich „Piernikowi Rycerze" pt. „Sen o Toruniu”.

5.    Konkurs I – składanie puzzli przedstawiających scenki z legend.
Po ułożeniu puzzli dzieci podają tytuł legendy. W konkursie bierze udział dwoje dzieci z każdej placówki. Ogłoszenie wyników konkursu,  rozdanie nagród w formie słodkości.

6.    Wspólne zaśpiewanie piosenki „Toruńskie Pierniki".

7.    Konkurs II -bieg z piernikiem.
Każda placówka wyznacza do zadania dwoje dzieci. Dzieci biegną z piernikiem na drewnianej łyżce  do wyznaczonego miejsca omijając pachołki i wracają. Ogłoszenie wyników,  rozdanie nagród.

8.    Wspólne zaśpiewanie piosenki „Toruń – moje miasto".

9.    Konkurs III – na najszybszego zjadacza piernika.
Jedzenie katarzynek zawieszonych na sznurku – wygrywa dziecko, które pierwsze zakończy   czynność. Wszyscy uczestnicy otrzymują nagrody (mały piernik).

10.    Wspólna zabawa w kole „Rach ciach, ciach."
Dzieci tworzą koła, tak by wszystkie mogły wziąć udział w zabawie – interpretują ruchem treść piosenki.

11.    Konkurs IV – lepienie na czas „piernikowego ludka” z brązowej masy mączno-solnej.
Każda placówka wyznacza do zadania dwoje dzieci. Dzieci formują ludzika z masy mączno-solnej. Wszyscy uczestnicy otrzymują nagrody.

12.    Zakończenie – podziękowanie gościom za przybycie i wspólną zabawę.
Podziękowanie sponsorom, wręczenie upominków dzieciom z zaproszonych placówek za udział w Jubileuszowym „Przedszkolnym Święcie Piernika” z okazji 15 rocznicy obchodów.

13.    Poczęstunek.

15 rocznica „Przedszkolnego Święta Piernika”

Warto zobaczyć:

Konkurs na hasło