2019-01-25 do 2019-02-28
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Dokładny adres:Toruń,Rynek Nowomiejski 17

SYBERYJSKIE OPOWIEŚCI
Kojarzona głównie z siarczystym mrozem i smutną dla Polaków historią, Syberia stała się tematem najbliższej wystawy, udostępnionej do oglądania w filii Galerii. Wybrane prace dzieci i młodzieży z pięciu syberyjskich miast stworzyły nową interesującą opowieść o tej nie do końca poznanej krainie. Obfitujące w detale i rozbudowane pod względem kompozycyjnym linoryty oraz prace malarskie dzieci i młodzieży ilustrują bliższe i dalsze otoczenie młodych artystów, dając nam możliwość nowego spojrzenia na Syberię. Wśród eksponowanych prac zobaczymy zarówno piękne, dzikie pejzaże, jak i te bardziej uprzemysłowione, poznamy wizerunki syberyjskich miast i ich mieszkańców, wnętrza domów i chat.
Na uwagę zasługuje również doskonały warsztat rosyjskich autorów, przemyślana kompozycja i umiejętność obserwacji.

Zapraszamy do obejrzenia prac z Chabarowska, Diwnogorska, Krasnojarska, Lesosybirska i Omska w budynku galerii przy ul. Kościuszki 41/47, w dniach od 25 stycznia do 28 lutego br.