Orkiestrowa Rowerowa Masa Krytyczna!

2019-01-13, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Stowarzyszenie Rowerowy Toruń
Kategoria:Impreza plenerowa
Dokładny adres:Stary Rynek 1, Toruń
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

Zimą też można jeździć rowerem! Przypomni o tym pierwsza, ale jakże wyjątkowa bo "Orkiestrowa" Rowerowa Masa Krytyczna w Toruniu. W ten sposób rowerzyści włączą się w 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Oczywiście nie obędzie się bez licytacji z tej okazji. Przygotowano kilka atrakcyjnych gadżetów o które, możecie stoczyć szlachetną walkę w czasie licytacji. Wśród nich będą akcesoria ufundowane przez toruńskie sklepy rowerowe. Będą to zapięcia, komplety lampek, zestawy narzędzi, licznik oraz wyjątkowe koszulki.

Trasa przejazdu będzie równie "zakręcona" jak sama akcja! Szczegóły znajdziecie na stronach Rowerowego Torunia

Przy okazji niedzielny przejazd ma przypomnieć, zarówno dzieciom jak i dorosłym, o obowiązku używania oświetlenia rowerowego. Dajmy zarówno sobie jak i innym możliwość bezpiecznego poruszania się po drogach i ścieżkach rowerowych. Chyba nie trzeba nikomu przypominać o tym, że białe światełko powinno być z przodu roweru a czerwone z tyłu, a jeśli są one migające to nie tylko zwrócą na Was większą uwagę innych kierowców, rowerzystów i pieszych, ale także bateria starczy Wam na dłużej.
Przypominamy także, że rower to całoroczny środek transportu i nie ma potrzeby rezygnować z codziennych dojazdów do szkoły, do pracy, na zajęcia czy na zakupy. Trzeba tylko pamiętać o czapce, rękawiczkach i szaliku, a jeśli pada deszcz lub śnieg o założeniu czegoś odpowiedniego do aury. Tak przygotowani możemy bez problemu podróżować przez cały rok przy okazji zapewniając sobie niezbędną dawkę ruchu i dbając o kondycję!

Nowy Rynek to już tradycyjne spotkanie wszystkich "masowiczów". Nie inaczej będzie tego dnia.

Przed Wami przejazd zimowym Toruniem ze Starego Miasta do III LO na Skarpie (ul Raszei 1).

Jak zwykle, zanim wyruszycie w trasę zwracamy uwagę na to, aby koniecznie sprawdzić stan rowerów - bezpieczeństwo ponad wszystko.

I pamiętajcie! Czy wybieracie się w krótszą czy dłuższą trasę, czy po prostu chcecie na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków - zawsze pod ręką miejcie rower i korzystajcie z niego. Nic nie zastąpi atrakcji rowerowej wycieczki z dziećmi na łono natury. Dotrzecie w miejsca niedostępne w trakcie wyjazdu samochodem, skorzystacie z tras przeznaczonych tylko dla turystów pieszych i cyklistów.

Dzięki takim akcjom jak ta, promujmy wspólnie jeżdżenie rowerem do pracy, do szkoły, na spotkania z przyjaciółmi, po zakupy, czy na weekendowe wycieczki poza miasto. Im więcej osób pokaże, że komunikacja rowerowa jest dla nich ważną sprawą tym większa szansa na to, że powstająca w Toruniu infrastruktura rowerowa będzie lepszej jakości.

Tak więc rezerwujcie dziś czas dla siebie i dzieci po to,  aby niedzielne "Orkiestrowe" południe spędzić w ten atrakcyjny sposób.  A jeśli wśród Waszych znajomych lub rodziny są też fani dwóch kółek, to koniecznie ich poinformujcie!

Uwagi:Przejazd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.
Orkiestrowa Rowerowa Masa Krytyczna!