„Z przyrodą za pan brat”

Kategoria:Impreza plenerowa
Wiek:Od 6 l. do 17 l.
Dokładny adres:Toruń, Parkowa
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

Oddział Miejski PTTK Toruń zaprasza w sobotę dzieci, młodzież i rodziców, na jak zwykle trakcyjną, imprezę turystyczną. Będziecie mogli poznać zarówno walory przyrodnicze jak i krajoznawcze Torunia. A wszystko to w ramach cyklu „Z przyrodą za pan brat”.

W ramach tego atrakcyjnego, turystycznego cyklu imprez, dzieci i młodzież mogą poznać takie zakątki naszego miasta, które niby znamy i często mijamy nie zdając sobie sprawy, jak ciekawe są to miejsca. Tym razem poznamy ciekawostki Bielan.

W sobotę 10 listopada spotykamy się o godz. 9:15 przy auli UMK na Bielanach. Przed dziećmi i dorosłymi 4 kilometry trasy, która będzie wiodła częściowo ścieżką przyrodniczo-dydaktyczną przez Miasteczko  Uniwersyteckie, następnie Lasek Bielański i wydmę śródlądową. Na terenie Bielańskiego Dworu - Prezydentówki zwiedzanie parku podworskiego, a w nim skupisko 13 drzew pomnikowych: 12 dębów i kasztanowiec. Kamień pamiątkowy ku czci Janitzena. Ulica Grunwaldzka 63 – dąb szypułkowy pomnik przyrody. Przy ul. H. Morycińskiego – pomnik przyrody dąb szypułkowy „Zbyszko”. Dalej ulicą Osiedlową oraz Żwirki i Wigury do  budynku internatu Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Toruniu, ul. Żwirki i Wigury 15 i 21, gdzie o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste zakończenie XVII  edycji konkursu „Moje trofeum leśne”.

Dodatkową atrakcją tej imprezy będzie możliwość zdobycia punktów do książeczek "Turysta Przyrodnik":
Ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna Toruń – Bielany                                      5 pkt
Park podworski na Bielanach                                                                            2 pkt
Skupisko 13 drzew w parku podworskim na Bielanach                                3 pkt
 Dąb  „Zbyszko” ul. Morycińskiego                                                                   3 pkt
                                                                                                  Razem:               13 pkt
Tą ciekawą, pełną atrakcji turystycznych i przyrodniczych trasą poprowadzą dzieci i dorosłych Grzegorz Karasiewicz i Roman Kowalski

Szczegóły znajdziecie na stronach organizatora - OM PTTK Toruń

Zapowiada się atrakcyjna, turystyczna sobota. Rezerwujcie już dzisiaj czas. Ciepło się ubierzcie, zabierzcie coś do jedzenia i ciepłą herbatę. Nie zapomnijcie o dobrym humorze!

Uwagi:Dzieci i młodzież szkolna może przebywać na imprezie wyłącznie pod opieką osób dorosłych.

Impreza odbędzie się bez względu na pogodę.

Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za szkody
spowodowane przez uczestników jak i osoby trzecie,
„Z przyrodą za pan brat”

Warto zobaczyć:

„Ja ci pokażę…” -  rosyjskie bajki
2018-11-17 do 2018-12-08