Średniowieczna szkoła na Zamku Dybów

2018-08-10, godzina: 13:00 - 15:30 - grupa do lat 10; 16:00 - 18:30 - grupa do lat 18
Firma / instytucja:Fundacja "Zamek Dybów i Gród Nieszawa"
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Wiek:Do 17 l.
Dokładny adres:Toruń, Dybowska/Przy Grobli
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

Fundacja "Zamek Dybów i Gród Nieszawa" w Toruniu zaprasza dzieci i młodzież na cykl atrakcyjnych warsztatów, gier i zabaw, a wszystko w iście  średniowiecznej atmosferze.

"Średniowieczna szkoła na zamku Dybów"

Dzieci i młodzież, dla których historia, szczególnie ta średniowieczna, wzbudza szczególne zainteresowanie, mogą liczyć na kilka atrakcyjnych wakacyjnych spotkań. W ich trakcie uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję obcowania z naszą kulturą i dziedzictwem narodowym.
Organizatorzy zapraszają na bezpłatne warsztaty rzemieślnicze, rękodzielnicze oraz artystyczne.

Dzieci i młodzież będą zgłębiać tajniki malarstwa, rysunku, będą eksperymentować z papierem, spróbują swoich sił w  krawiectwie czy ceramice.

To nie wszystkie atrakcje w trakcie wakacyjnych spotkań w Zamku Dybowskim. Nie zabraknie gier i zabaw, w które bawiono się w przeszłości, a także "planszówki" a tematyce historycznej.

I jeszcze jedno. Na zakończenie każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy certyfikat, który potwierdzi nabyte umiejętności.

W piątek 10 sierpnia warsztaty pod nazwą "Filcowanie". Od 13:00  do 15:30  zajęcia dla dzieci do lat 10, a od 16:00 do 18:30  dla dzieci i młodzieży do lat 18.

Warsztaty dofinansowane ze środków Gminy Miasta Torunia.

Uwagi:Ilość miejsc ograniczona, więc zapisujcie się wcześniej.

W przypadku wolnych miejsc istnieje możliwość zapisu na zamku przed zajęciami.

Kontakt do organizatorów wydarzenia:
Telefon: +48 535-413-500
E-mail: turystyka@dybow-nieszawa.org.pl