b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Lato z Archeologią - Tajemnice pisma klinowego

Termin:
2018-08-24 do 2018-08-24
piątek
Firma / instytucja:Muzeum Okręgowe
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:7 zł koszt warsztatów,
Wiek:Od 6 l.
Dokładny adres:Toruń, Św. Jakuba 20a
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Muzeum Okręgowe w Toruniu przygotowało niezwykła ofertę atrakcyjnych warsztatów przez cały okres wakacji. Dla dzieci i dorosłych cykl Letnich Spotkań z Archeologią. Zajęcia będą się odbywać w siedzibie Działu Archeologii Muzeum Okręgowego w Toruniu przy ul. Św. Jakuba 20a. 

Poniżej możecie się zapoznać z tematyką zajęć i wybrać te zajęcia, które dla dzieci okażą się najbardziej atrakcyjne. A może wszystkie? Może rozbudzą u dzieci pasję naukowca i odkrywcy? Wszystkie zajęcia odbywają się w wakacyjne piątki o godz. 11:00.

6 lipca zobaczycie jak zapisywali informacje w straożytnym Sumerze, Babilonii i innych krajach Bliskiego Wschodu. Zobaczycie także hieroglify i dowiecie się co znaczyły poszczególne znaki. Ale główno atrakcją tych zajęć będzie stowrzenie własnego "zeszytu" w starożytnym stylu czyli glinianej tabliczki, którą po wysuszeniu zbierzecie do domu.

Uwagi:Organizatorzy proszą o zgłoszenie uczestnictwa w Dziale Archeologii (od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-16:00), tel. 56 - 660-56-58 lub da@muzeum.torun.pl .Możecie też przyjść bez zgłoszenia, ale na własne ryzyko!

Bilet możecie zakupić w kasie jekiegokolwiek oddziału: Ratusz Staromiejski, Dom Kopernika, Muzeum Historii Torunia, Muzeum Podróżników, Muzeum Toruńskiego Piernika oraz Kamienicy pod Gwiazdą
Twój kalendarz
Lato z Archeologią - Tajemnice pisma klinowego