Kociołek ze sztuką - Zdobienie tkanin.

2018-08-10, godzina: 11:00 - 13:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Bilet: 10 zł/ 2 godz.
Wiek:Od 8 l.
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu

Muzeum Etnograficzne w Toruniu w wakacje 2018 zaplanowało szereg atrakcyjnych propozycji dla dzieci. Jednym z nich jest "Kociołek ze sztuką" czyli wakacyjne warsztaty dla dzieci w wieku powyżej  8 lat.

Będzie to wyjątkowa okazja okazją do wspólnego poznawania wiejskiego folkloru oraz  wiejskiego rękodzieła. Dzieci będą też mogły artystycznie poeksperymentować pod okiem doświadczonych pracowników Muzeum. Materiały, które zostaną wykorzystane w trakcie tych artystycznych działań zapewniają organizatorzy.

Poniżej przedstawiamy wakacyjne plany "Kociołka ze sztuką".

Drugie wakacyjne spotkanie zaplanowano 10 sierpnia, godz. 11.00. Warsztaty o tym, jak ze zwykłego T-shirta, spodni, bluzki można zrobić coś wyjątkowego. Jak? Motywy możecie zaczerpnąć z ludowego zdobnictwa. Wykorzystacie dawne techniki zdobienia tkanin i zainspirujecie się tym co zobaczycie w Muzeum Etnograficznym. Artystyczne eksperymenty dzieci bardzo wskazane. Wspólnie z muzealnikami dzieci zaprojektują i wykonają atrakcyjne wzory na tkaninach. Możecie przynieść własne ubrania, plecak czy obuwie tekstylne do ozdobienia. Spotkanie i zajęcia odbywają się w Parku Etnograficznym w Toruniu.

Serwis Miasto z Dzieckiem jest Patronem Medialnym „Kociołka ze sztuką”.

Organizatorzy zastrzegają sobie zmiany w programie imprez, o których poinformują na swoich stronach internetowych.

Uwagi:Informacje szczegółowe:
e-mail: edukacja@etnomuzeum.pl
Dział Edukacji, tel. 56 622 89 43.
Kociołek ze sztuką - Zdobienie tkanin.