b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Teatralny Rozruch - "Rodzinny Piknik"

Termin:
2018-06-16, godzina: 10:00 - 12:00
Firma / instytucja:Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Udział bezpłatny. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Wiek:Od 7 l. do 10 l.
Dokładny adres:Toruń 87-100 ul. Szpitalna 8
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

W sobotę 16 czerwca zajęcia zamienią się w rodzinny piknik z atrakcjami. Nie będzie podziału na grupy, spotkają się dzieci i młodsze uczestniczące w cyklu zajęć "Poranne figle, psoty i żarty" oraz dzieci starsze uczestniczące w "Teatralnym rozruchu". Piknikowe atrakcje potrwają od 10 00 do 12 00 na patio Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury.

Czym był "Teatralny rozruch"?

Organizatorzy zapraszali dzieci w wieku 7 - 10 lat.

"Teatralny rozruch" to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca wyobraźnię i kreatywność dzieci zabawa. To także czas spędzony aktywnie na eksperymentowaniu z wyobraźnią i działaniach twórczych. To były spotkania w przestrzeni uwalniającej dziecięcą ekspresję i spontaniczność. Dzieci uczą się w sposób dla nich najdoskonalszy, najatrakcyjniejszy i najbardziej efektywny, czyli poprzez zabawę. To również nabywanie nowych umiejętności nie tylko artystycznych, ale także umiejętności współpracy i otwartości na innych.

W programie było mnóstwo atrakcji. Gry i zabawy ruchowe, parateatralne ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i kreatywność, praca w grupie, zadania na uważność, improwizacja, działania z przedmiotem. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem technik teatru wyobraźni oraz inspirujących dźwięków. 

Zajęcia prowadzi Agnieszka Zakrzewska – pedagog teatru, animatorka kultury, instruktorka teatralna, która będzie przewodnikiem dzieci do świata teatru

 

 

 

Uwagi:Szczegóły oraz zgłoszenia na stronie: http://woak.torun.pl/event/poranne-figle-psoty-zarty/
Twój kalendarz
Teatralny Rozruch - "Rodzinny Piknik"