b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Teatralny rozruch - "e-MOC-je"

Termin:
2018-05-19, godzina: 10:30
Firma / instytucja:Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Udział bezpłatny. Obowiązuje kolejność zgłoszeń
Wiek:Od 7 l. do 11 l.
Dokładny adres:Toruń 87-100 ul. Szpitalna 8
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

W maju będzie o emocjach. To chyba dobra pora, aby o tym porozmawiać. Zresztą zawsze jest dobra pora aby porozmawiać o tym co nas cieszy i smuci, doprowadza do euforii i niesamowicie denerwuje. Czym są? W jaki sposób  je odczuwamy, jak się zachowujemy, jak odczytujemy emocje u innych? Warsztat będzie poszukiwaniem, nazywaniem uczuć, jakie się w nas rodzą i wyrażaniem ich na różne parateatralne sposoby. Przejdziemy emocjonującą drogę od etiud indywidualnych, działań z przedmiotem do plastycznej zabawy z dźwiękiem.

 Spróbujemy podjąć się zadań prosto z pełnego atrakcji świata wyobraźni dziecięcej. Odkryjemy czym jest przestrzeń i co można w niej zrobić? Jak można ją zmierzyć? Dzieci odbędą spacery, które pomogą odkryć im znaną przestrzeń na nowo i będą świetną wskazówką do eksplorowania przestrzenia we własnym domu.

Wszystkie te atrakcje czekają na dzieci w sobotę 14 kwietnia w Toruniu przy ul. Szpitalnej 8. Zapraszamy dzieci na kolejną odsłonę "Teatralnego rozruchu", czyli comiesięcznych zajęć dla dzieci w wieku od 7-11 lat.

"Teatralny rozruch" to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca wyobraźnię i kreatywność dzieci zabawa. To także czas spędzony aktywnie na eksperymentowaniu z wyobraźnią i działaniach twórczych. To spotkania w przestrzeni uwalniającej dziecięcą ekspresję i spontaniczność. Dzieci uczą się w sposób dla nich najdoskonalszy, najatrakcyjniejszy i najbardziej efektywny, czyli poprzez zabawę. To również nabywanie nowych umiejętności nie tylko artystycznych, ale także umiejętności współpracy i otwartości na innych.

Jak zwykle w programie mnóstwo atrakcji. Gry i zabawy ruchowe, parateatralne ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i kreatywność, praca w grupie, zadania na uważność, improwizacja, działania z przedmiotem. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem technik teatru wyobraźni oraz inspirujących dźwięków. 

Zajęcia prowadzi Agnieszka Zakrzewska – pedagog teatru, animatorka kultury, instruktorka teatralna, która będzie przewodnikiem dzieci do świata teatru.

 

 

 

Uwagi:Szczegóły i zapisy na stronie: http://woak.torun.pl/event/teatralny-rozruch/
Twój kalendarz
Teatralny rozruch - "e-MOC-je"