b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Mamy Kota na punkcie mleka

Termin:
2018-04-17, godzina: 9:30; 12:00
Firma / instytucja:Toruń
Miasto:Toruń
Kategoria:Inne
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Dokładny adres:Toruń, Mostowa 1
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

We wtorek, 17 kwietnia od godz. 9 30, w toruńskim Hotelu "Spichrz" przy ul Mostowej będziecie mogli dowiedzieć się wszystkiego co ważne o mleku. 

Zaczynamy od "Mlecznego Śniadania Prasowego" poświęconego kampanii edukacyjnej "Mam kota na punkcie mleka", w trakcie którego będziemy rozstrzygać odwieczny problem rodziców, dzieci, dietetyków, intendentów i wszystkich innych osób związanych z żywieniem i żywnością - "Co z tym mlekiem, pomaga czy szkodzi?"

 O godz. 12 00 organizatorzy zapraszają na bezpłatną konferencję w trakcie której, będziemy potwierdzać wszystkie ogólnie znane fakty o mleku i obalać wszystkie mity tego niezwykłego produktu.

Organizatorzy zapraszają w szczególności dyrektorów szkół i placówek oświatowych z Torunia i nie tylko, nauczycieli, rodziców i wszystkie osoby związane z edukacją i żywieniem dzieci i młodzieży.

Poniżej możecie Państwo zapoznać się z notatką rasową dotycząca wtorkowej konferencji.

"SERdecznie zapraszamy na śniadanie
Każdy z nas wie, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Ale czy każdy je śniadanie? Często pomijamy poranny posiłek, nie zastanawiając się nad jego konsekwencją. Śniadanie zapewnia nam przede wszystkim energię na cały dzień oraz zapewnia prawidłowe funkcjonowanie  ciała i umysłu.
Najlepsze składniki na śniadanie to produkty, które dostarczają białko i wapń, czyli mleko, jogurt, kefir, maślanka, twarożek, ser żółty, owsianka czy muesli. Nie zapominajmy też o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Do śniadania warto dodać także pyszny mleczno – owocowy  shake.
Pamiętajmy, że mleko i produkty mleczne stanowią bogactwo zarówno składników odżywczych, jak
i cennych minerałów. Już jedna szklanka mleka 2 proc. pokrywa około 6 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminę A. Jak wiadomo, witamina A odgrywa ona bardzo ważną rolę m.in.
w procesie widzenia. Bierze udział w tworzeniu rodopsyny – substancji zapobiegającej „kurzej ślepocie”,
i wpływa na system odpornościowy organizmu, przez co pomaga walczyć z infekcjami. Korzystnie oddziałuje również na układ nerwowy. Jej rola jest nieoceniona w utrzymaniu prawidłowego stanu skóry i paznokci. Hamuje także szkodliwe działanie promieni UV, spowalnia procesy starzenia oraz sprawia, że skóra staje się elastyczna i gładka.  
„Mamy kota na punkcie mleka” to mleczna kampania promocyjno-edukacyjna, sfinansowana  
z Funduszu Promocji Mleka realizowana przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Program kierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jego celem jest poszerzenie wiedzy na temat wartości odżywczych mleka  i produktów mlecznych w diecie dzieci oraz nauka zasad prawidłowego odżywiania. W ramach kampanii organizowany jest szereg konkursów, w których do wygrania są atrakcyjne nagrody, zarówno dla dzieci, jak i nauczycieli. Nic tak nie mobilizuje do działania jak zdrowa, mleczna rywalizacja. Udział w programie zapewnia szeroki wybór materiałów edukacyjnych i gadżetów, które pomogą uatrakcyjnić zajęcia szkolne i zainteresować dzieci zdrowymi nawykami żywieniowymi. Ponadto po zakończeniu akcji uczestnicy programu „Mamy kota na punkcie mleka” otrzymają również certyfikat uczestnictwa w programie.
Udział w programie jest bezpłatny, a liczba materiałów ograniczona.
Twoja szkoła nie dołączyła jeszcze do programu, a chcesz wziąć udział? Pobierz deklarację ze strony http://www.kochammleko.pl  wypełnij ją i odeślij na e-mail promocja@izbamleka.pl lub wyślij pocztą na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok.
W ramach kampanii „Mamy kota na punkcie mleka”, w dniu 17 kwietnia o godzinie 9:30 w Toruniu w Hotel Karczma „Spichrz”, ul. Mostowa 1, odbędzie się śniadanie prasowe, a tuż po niej warsztaty na temat Faktów i Mitów o Mleku.  
Prelegenci konferencji jest  dr n.med. Irena Białokoz-Kalinowska.
Mleczny projekt „Mamy kota na punkcie mleka” jest sfinansowany jest z Funduszu Promocji Mleka i organizowany przez Polską Izbę Mleka oraz Polską Federacje Hodowców Bydła i Producentów Mleka."

Gorąco liczymy na Państwa udział w konferencji „Mamy kota na punkcie mleka”.
Spotkanie planowe jest w formie mlecznego śniadania, prosimy o przesłanie potwierdzenia na adres kampania@izbamleka.pl ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

 

 

 

 

Uwagi:Możliwość zapisu: http://swiadomamama.pl/
Twój kalendarz
Mamy Kota na punkcie mleka