b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Galerii na Kościuszki - "LINORYTY Z VLASENICY"

Termin:
2018-04-13 do 2018-05-08
Firma / instytucja:Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka
Miasto:Toruń
Kategoria:Wystawa
Dokładny adres:Toruń, Kościuszki 41/47
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Tak
Opis:

Kolejna wystawa i k, olejna podróż do nieznanego kraju, po to aby oczami dzieci poznać tradycje i kulturę tego, przecież nie tak odległego, kraju jakim jest Bośnia i Hercegowina.  Galeria i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu. Jak zwykle atrakcyjne, warsztaty plastyczne wypełnią czas młodym twórcom i pozostawią wiele bardzo interesujących prac. 

Na wystawę "LINORYTY Z VLASENICY" zaprasza Filia przy Kościuszki Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu.

Krótki opis tego co możecie razem z dziećmi zobaczyć na wystawie.

"Czarno-biała kolekcja linorytów z Vlasenicy (Bośnia i Hercegowina) roztacza opowieść o tradycji, kulturze, ludności Półwyspu Bałkańskiego. Pokazane na wystawie wypukłodruki pochodzą ze Szkoły Podstawowej „Vuk Karadžic”. Szkoły z tradycjami nie tylko plastycznymi ale również sportowymi, matematycznymi.  Realizacje linorytnicze dzieci i młodzieży były wielokrotnie nagradzane na organizowanych przez toruńską galerię konkursach graficznych. Tematycznie w linorytach pokazanych na wystawie dominuje człowiek i natura. Wszystko spaja na pierwszy rzut oka podobna konwencja; sposobu cięcia w płycie linoleum, sposobu pokazania postaci, przyrody, zwierząt. Dzięki temu zabiegowi oglądający wystawę może mieć wrażenie, że jest w centrum „dziania się” jednej historii ukazanej w niemalże stu odsłonach. Wyznacznikami stylu linorytów z Vlasenicy jest traktowanie sylwetowo postaci oraz ważniejszych elementów budujących przestrzeń w realizacji. Sylwecie towarzyszy linia opowiadająca o przedstawianej postaci, charakteryzująca jej strój, wygląd, wydobywająca i podkreślająca detale architektury, pejzażu. W drobiazgowych opowiadaniach autorzy skupiają się na precyzyjnym oddaniu struktury elementów składających się na kompozycję i szczelnie wypełniających przestrzeń grafiki.
Przyzwyczajonych odbiorców do oglądania wystaw tętniących kolorem zapraszamy na odbycie mocno narracyjnej czarno-białej podróży do Bośni i Hercegowiny pokazanej oczami dzieci ze Szkoły Podstawowej „Vuk Karadžic” z Vlasenicy."

W filii przy Kościuszki 41/47, niezwykle atrakcyjna wystawa linorytu.

 

 

.

 

 

 

Twój kalendarz
Galerii na Kościuszki - "LINORYTY Z VLASENICY"