b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Teatralny rozruch - "Drugie życie rzeczy"

Termin:
2018-03-17, godzina: 9.00-10.30
Firma / instytucja:Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Udział bezpłatny. Obowiązuje kolejność zgłoszeń
Wiek:Od 7 l. do 11 l.
Dokładny adres:Toruń 87-100 ul. Szpitalna 8
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Jeśli ktoś myśli, że plastikowa butelka nadaje się tylko do przechowywania płynów, to jest w błędzie. Jeśli myślicie, że plastikowy kubek po wypiciu wody lub soku powinien wylądować w kuble na śmieci, to również jesteście w błędzie. Wystarczy uruchomić niezmierzone pokłady dziecięcej wyobraźni aby tak prozaiczne przedmioty jak plastikowe butelki, kubki, pudełka i inne z pozoru bezużyteczne rzeczy otrzymały nowe życie. I powiem więcej, stały się doskonałymi rekwizytami w czasie kolejnego spotkania w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu.

Spytacie: "Jak to?"

W sobotę w Toruniu przy ul. Szpitalnej 8 zapraszamy dzieci na kolejną odsłonę "Teatralnego rozruchu", czyli comiesięcznych zajęć dla dzieci w wieku od 7-11 lat. Tym razem spotkacie się aby dać rzeczom bezużytecznym - "Drugie życie rzeczy".

"Teatralny rozruch" to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca wyobraźnię i kreatywność dzieci zabawa. To także czas spędzony aktywnie na eksperymentowaniu z wyobraźnią i działaniach twórczych. To spotkania w przestrzeni uwalniającej dziecięcą ekspresję i spontaniczność. Dzieci uczą się w sposób dla nich najdoskonalszy, najatrakcyjniejszy i najbardziej efektywny, czyli poprzez zabawę. To również nabywanie nowych umiejętności nie tylko artystycznych, ale także umiejętności współpracy i otwartości na innych.

Podczas marcowych zajęć, przynieście to co w domu jest niepotrzebne - plastikowe butelki lub pojemniki – przynieś je na zajęcia a zmienimy ich zastosowanie. Może w drugim życiu nasze rzeczy przemówią… Doprawimy im skrzydła, oczy, odnóża i inne potrzebne do ożywienia elementy. Powstaną lalki teatralne, dzięki którym zgłębimy podstawy ożywiania przedmiotu. 

Jak zwykle w programie mnóstwo atrakcji. Gry i zabawy ruchowe, parateatralne ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i kreatywność, praca w grupie, zadania na uważność, improwizacja, działania z przedmiotem. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem technik teatru wyobraźni oraz inspirujących dźwięków. 

Zajęcia prowadzi Agnieszka Zakrzewska – pedagog teatru, animatorka kultury, instruktorka teatralna, która będzie przewodnikiem dzieci do świata teatru.

 

Uwagi:Szczegóły i zapisy na stronie: http://woak.torun.pl/event/teatralny-rozruch/
Twój kalendarz
Teatralny rozruch - "Drugie życie rzeczy"

Warto zobaczyć:

Etnoigraszki: Nasza zima gra!
2019-01-20