b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Poranne figle, psoty i żarty - "Papierowe fantazje"

Termin:
2018-03-17, godzina: 11.00-11.45 i 12.30-13.15
Firma / instytucja:Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Udział bezpłatny. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.
Wiek:Od 4 l. do 6 l.
Dokładny adres:Toruń 87-100 ul. Szpitalna 8
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

"Poranne figle, psoty i żarty" czyli comiesięczne zajęcia teatralne i artystyczne dla dzieci w wieku 4-6 lat, organizowane przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu. Tym razem dzieci razem z rodzicami poznają nieograniczone możliwości tak prozaicznej rzeczy, jak papier, w zajęciach zatytułowanych  "Papierowe fantazje".

W sobotę 17 marca zajęcia tradycyjnie odbędą się w dwóch turach  Grupa I godz. 11.00 i  Grupa II 12.30.

Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 4-6 lat . Poranne figle, psoty i żarty to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca wyobraźnię i kreatywność młodych uczestników zabawa. To także aktywny czas spędzony na eksperymentowaniu z wyobraźnią i wyzwalaniu działań twórczych. W przestrzeni uwalniającej dziecięcą ekspresję i spontaniczność dzieci z uśmiechem nauczą się współpracy i otwartości na innych. W zabawie wraz z dziećmi mogą uczestniczyć też rodzice. 

W trakcie warsztatów zatytułowanych "Papierowe fantazje" - bliżej poznamy rzecz, którą niby znamy, towarzyszy nam o najmłodszych lat. Na niej rysujemy, malujemy, tniemy ją, rwiemy, czasem trafia do dziecięcej buzi, zamienia się w samolot, łódkę czy kwiatek i tak można by w nieskończoność. A jest taka prosta i oczywista - to Papier. Co z nim jeszcze można zrobić? Czy można z niego zrobić atrakcyjną kreację? Czy papier czuje i oddycha? Czy jesteście w stanie go ożywić? Wspólnie odpowiemy na te i więcej pytań. Na koniec stworzymy fantazyjne stwory, które również ożyją w dziecięcych rękach. 

To nie wszystkie atrakcje, na które mogą liczyć dzieci. Czekają na nie gry i zabawy ruchowe, parateatralne ćwiczenia rozwijające dziecięcą wyobraźnię i kreatywność, praca w grupie, zadania na uważność, improwizacja, działania z przedmiotem. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem technik teatru wyobraźni oraz inspirujących dźwięków. Zajęcia trwają 45 minut. 

 

Uwagi:Szczegóły oraz zgłoszenia na stronie: http://woak.torun.pl/event/poranne-figle-psoty-zarty/
Twój kalendarz
Poranne figle, psoty i żarty - "Papierowe fantazje"

Warto zobaczyć:

Etnoigraszki: Nasza zima gra!
2019-01-20