Festiwal Wspomnień

2018-03-16 do 2018-03-17, godzina: 16 marca początek koncertu 18:00; 17 marca (sobota) godz. 19:00
Firma / instytucja:Toruńska Agenda Kulturalna
Kategoria:Koncert
Koszt uczestnictwa:Bilety 16 marca 60 zł Bilety 17 marca - koncert Shakin`Stevens`a 70 zł - trybuny, 100 zł - płyta, 200 zł bilet VIP Karnety 120 zł. i 150 zł.
Dokładny adres:Toruń, Aleje Solidarności 1-3

Przed rokiem gdy startowała I edycja Festiwalu Wspomnień lista wykonawców zapowiadała imponujące wydarzenie. Klasycy polskiego rocka i rockandrolla lat 60 - tych i 70 - tych Czerwone Gitary, Skaldowie, No To Co oraz Trubadurzy oraz legendy brytyjskiego i światowego rocka he Animals & Friends i Wishbone Ash. Zastanawialiśmy się na tym, czy rozpoczęty z takim rozmachem projekt z czasem nie będzie tracił na wartości, gdy zapraszani będą coraz to mniej znani wykonawcy. Nasze obawy rozwiała lista wykonawców, którzy w piątek 16 marca i sobotę 17 marca wystąpią na scenie CKK Jordanki w Toruniu.

Przed nami kolejne wydarzenie, po którym bardzo dużo sobie obiecujemy - II edycja "Festiwalu Wspomnień" organizowanego przez Toruńską Agendę Kulturalną.

W tym roku dominować będzie muzyka przełomu lat 70 - tych i 80 - tych, oczywiście nie zapominamy o nieśmiertelnym królu polskiej sceny muzycznej panu Bohdanie Łazuce. W piątek 16 marca na scenie CKK Jordanki usłyszymy i zobaczymy obok pana Bohdana Romualda Lipko z zespołem Romuald Lipko Band, Izabelę Trojanowską, Felicjana Andrzejczaka oraz Grzegorza Wilka.

Na główną gwiazdę festiwalu będziemy musieli poczekać do soboty 17 marca. O godzinie 19:00 na  scenie Jordanek pojawi Shakin Stevens. Czy przedstawiać tego artystę? Chyba nie ma konieczności. Dla tych szczególnie ciekawskich odsyłamy do biografii Shakin Stevens`a, więcej wiedzy nigdy nie zaszkodzi.

Nie możemy zapomnieć o jeszcze jednej gwieździe, która zagości w Toruniu w festiwalowy weekend - pani Maria Szabłowska. Niezwykle popularna, znana, ceniona - jednym słowem ikona polskiego dziennikarstwa muzycznego.

Tak więc o ile rok temu zapraszaliśmy głównie nestorów i nestorki naszych rodzin, aby wybrały się na festiwalowe atrakcje razem z dziećmi lub wnukami, to w tym roku dzieci mogą poznawać muzykę i dziadków i rodziców - takie międzypokoleniowe spotkanie w trakcie "muzycznej uczty".

Organizatorami Drugiego Festiwalu Wspomnień i koncertu Shakin' Stevens: Echoes Of Our Times są Miasto Toruń i Toruńska Agenda Kulturalna.

Uwagi:Bilety na koncert Shakin' Stevens: Echoes Of Our Times dostępne są w serwisie Bilety24.pl oraz - od przyszłego tygodnia - w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1-3) od wtorku do soboty w godz. 13:00-19:00:
Pozostałe bilety dostępne są w kasie TOS w CKK Jordanki (al. Solidarności 1-3) od wtorku do soboty w godz. 13:00-19:00.
Festiwal Wspomnień