b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Ferie w bibliotece na Fałata

Termin:
2018-02-12 do 2018-02-16, godzina: 12:00 - 13:30
Firma / instytucja:Filia nr 12 z oddziałem dziecięcym / Książnica Kopernikańska
Miasto:Toruń
Kategoria:Spotkania
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Dokładny adres:Toruń, Fałata 35
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Na "Ferie w bibliotece" zaprasza dzieci filia nr 12 Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Fałata 35 na Bydgoskim Przedmieściu.

Przez dwa tygodnie ferii z wyłączeniem śród (14 i 21 lutego) w biblitece czekają na Was atrakcyjnie zapowiadające się spotkania z literaturą, poważne dyskusje na niezwykle ważne tematy oraz działania warsztatowe związane z tymi tematami. Wszystko będzie się kręcić wokół dwóch ciekawych książek dla dzieci - „Wścibionki” i „Historie zamiecione pod dywan” Agnieszki Zimnowodzkiej.

Zobaczie poniżej co na Was czeka!

W poniedziałek 12 lutego „Historia z linijką” – czyli wszystko co chcecie wiedzieć o nieśmiałości. w czasie spotkania dzieci wykonają bransoletki przyjaźni z plastikowych słomek od napojów.

We wtorek 13 lutego poczytamy i zastanowimy się nad „Historią z wachlarzem” –  czyli co to jest tolerancja? Podczas spotkania zrobimy chińskie wachlarze. 

W czwartek 15 lutego  „Historia z chustą” – czyli rzecz o starości. W części warsztatowej  wykonamy portret metodą kolażu.

W piątek 16 lutego  „Historia z piłką” – czyli wszystko lub prawie wszystko o zdrowym odżywianiu. Następnie pełna atrakcji zabawa w robienie owoców i warzyw z masy solnej.

W poniedziałek 19 lutego  „Historia z cukierkami” – czyli jak "leczyć" strach przed dentystą. Będzie też trochę ekologii, bo z materiałów recyklingowych dzieci wykonają pojemniki na szczoteczki do zębów.

We wtorek 20 lutego „Historia z atlasem” – Co to jest wolontariat. Zaprojektujecie też plakaty promujące wolontariat.

W czwartek 22 lutego „Wścibionki” – czyli o małych i tych dużych kłamstwach! A póżniej dzieci puszczą wodze wyobraźni.

W piątek 23 lutego czeka na dzieci  „Historia z atramentem” – Co to jest dobre zachowanie. A w finale, pełna atrakcji loteria fantowa. 

Zaczynamy zawsze o godz. 12 00. Każde ze spotkań trwa do godz. 13.30. 

 

 

Uwagi:Więcej informacji na temat tych atrakcyjnych spotkań
mail: f-12@ksiaznica.torun.pl; tel. 56 652 09 80
Twój kalendarz
Ferie w bibliotece na Fałata