Orkiestrowa Rowerowa Masa Krytyczna!

2018-01-14, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Stowarzyszenie Rowerowy Toruń
Kategoria:Impreza plenerowa
Dokładny adres:Rynek Nowomiejski, Toruń
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu

Zimą też można jeździć rowerem! Przypomni o tym pierwsza, ale jakże wyjątkowa bo "Orkiestrowa" Rowerowa Masa Krytyczna w Toruniu. W ten sposób rowerzyści włączą się w 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Oczywiście nie obędzie się bez licytacji z tej okazji. Przygotowano kilka atrakcyjnych gadżetów o które, możecie stoczyć szlachetną walkę w czasie licytacji. Wśród nich będą akcesoria ufundowane przez toruńskie sklepy rowerowe. Będą to zapięcia, komplety lampek, zestawy narzędzi, licznik oraz wyjątkowe koszulki. Cena wywoławcza każdego z fantów to 10 złotych. .

Trasa przejazdu będzie równie "zakręcona" jak sama akcja! Szczegóły znajdziecie na stronach Rowerowego Torunia

Przy okazji niedzielny przejazd ma przypomnieć, zarówno dzieciom jak i dorosłym, o obowiązku używania oświetlenia rowerowego. Dajmy zarówno sobie jak i innym możliwość bezpiecznego poruszania się po drogach i ścieżkach rowerowych. Chyba nie trzeba nikomu przypominać o tym, że białe światełko powinno być z przodu roweru a czerwone z tyłu, a jeśli są one migające to nie tylko zwrócą na Was większą uwagę innych kierowców, rowerzystów i pieszych, ale także bateria starczy Wam na dłużej.
Przypominamy także, że rower to całoroczny środek transportu i nie ma potrzeby rezygnować z codziennych dojazdów do szkoły, do pracy, na zajęcia czy na zakupy. Trzeba tylko pamiętać o czapce, rękawiczkach i szaliku, a jeśli pada deszcz o założeniu czegoś przeciwdeszczowego. Tak przygotowani możemy bez problemu podróżować przez cały rok przy okazji zapewniając sobie niezbędną dawkę ruchu i dbając o kondycję!

Nowy Rynek to już tradycyjne spotkanie wszystkich "masowiczów". Nie inaczej będzie tego dnia.

Przed Wami 14 kilometrów atrakcyjnej trasy rowerowej. Po drodze zaliczymy m.in. ulicePCK, Lelewela, Fałata i Krasińskiego. Finał Masy tradycyjnie na Rynku Staromiejskim pod pomnikiem Kopernika.

Jak zwykle, zanim wyruszycie w trasę zwracamy uwagę na to, aby koniecznie sprawdzić stan rowerów - bezpieczeństwo ponad wszystko.

I pamiętajcie! Czy wybieracie się w krótszą czy dłuższą trasę, czy po prostu chcecie na chwilę oderwać się od codziennych obowiązków - zawsze pod ręką miejcie rower i korzystajcie z niego. Nic nie zastąpi atrakcji rowerowej wycieczki z dziećmi na łono natury. Dotrzecie w miejsca niedostępne w trakcie wyjazdu samochodem, skorzystacie z tras przeznaczonych tylko dla turystów pieszych i cyklistów.

Dzięki takim akcjom jak ta, promujmy wspólnie jeżdżenie rowerem do pracy, do szkoły, na spotkania z przyjaciółmi, po zakupy, czy na weekendowe wycieczki poza miasto. Im więcej osób pokaże, że komunikacja rowerowa jest dla nich ważną sprawą tym większa szansa na to, że powstająca w Toruniu infrastruktura rowerowa będzie lepszej jakości.

Tak więc rezerwujcie dziś czas dla siebie i dzieci po to,  aby niedzielne "Orkiestrowe" południe spędzić w ten atrakcyjny sposób.  A jeśli wśród Waszych znajomych lub rodziny są też fani dwóch kółek, to koniecznie ich poinformujcie!

Uwagi:Przejazd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.
Orkiestrowa Rowerowa Masa Krytyczna!