b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Poranne figle, psoty i żarty

Termin:
2018-01-20, godzina: 11.00-11.45; 12:30-13:15
Firma / instytucja:Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:WSTĘP WOLNY
Wiek:Od 4 l. do 6 l.
Dokładny adres:Toruń, 87-100, Szpitalna 8
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Kolejne "Poranne figle, psoty i żarty" czyli comiesięczne zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat. Tym razem dzieci razem z rodzicami zaplątają się w "Kłębowisko".

W sobotę 20 stycznia zajęcia ponownie odbędą się w dwóch turach  Grupa I godz. 11.00 i  Grupa II 12.30.

Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 4-6 lat . Poranne figle, psoty i żarty to wspólna parateatralna, ruchowa, rozwijająca wyobraźnię i kreatywność młodych uczestników zabawa. To także aktywny czas spędzony na eksperymentowaniu z wyobraźnią i wyzwalaniu działań twórczych. W przestrzeni uwalniającej dziecięcą ekspresję i spontaniczność dzieci z uśmiechem nauczą się współpracy i otwartości na innych. W zabawie wraz z dziećmi mogą uczestniczyć też rodzice. 

Tym razem zapraszamy do Kłębowiska – krainy sznurka i motka. Wspólnie z dziećmi zastanowimy się, do czego służy sznurek. Może znajdziemy inne jego zastosowanie? Sprawdzimy, czy kłębek wełny może stać się grzebieniem, a kawałek sznurka wąsem. Zbudujemy sieć pajęczą by następnie się z niej uwolnić. Zobaczymy, w co przypadkowo rzucony sznurek się ułoży – w kałużę, w kotka czy może w plamę ketchupu? Ogarnie nas sznurkomania.

W programie: Gry i zabawy ruchowe, parateatralne ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i kreatywność, praca w grupie, zadania na uważność, improwizacja, działania z przedmiotem. Zajęcia prowadzone są metodami aktywnymi, z wykorzystaniem technik teatru wyobraźni oraz inspirujących dźwięków. Zajęcia trwają 45 minut. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy poprzez stronę: http://woak.torun.pl/event/poranne-figle-psoty-zarty/

 

Twój kalendarz
Poranne figle, psoty i żarty

Warto zobaczyć:

Etnoigraszki: Nasza zima gra!
2019-01-20