Etnoigraszki: „Koci, koci łapci...„

2018-01-21, godzina: 12:00
Firma / instytucja:Muzeum Etnograficzne
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Bilet: 10 zł – os. dorosła, 5 zł – dziecko, 25 zł – rodzina (2+2)
Dokładny adres:Toruń, Wały gen. Sikorskiego 19
Etnoigraszki: Koci, koci łapci… 21.01., niedziela, godz. 12.00
Kolejna z cyklu imprez umuzykalniających dla rodzin z dziećmi. Edycja specjalna na Dzień Babci i Dziadka. Co babcie śpiewały, gdy były małe? Czym się różni szopa od szopki? Czy dziadek miał dziadka? W niedzielne południe „pojedziem do babci” na dawną wieś. Będziemy wspólnie muzykować śpiewając kolędy i piosenki związane z trwającym okresem Bożego Narodzenia. Poznamy też wyliczanki i zabawy naszych pradziadków. Warto przynieść własne instrumenty: grzechotki, brzękadełka i bębenki. Prowadzenie: Marta Domachowska. Patronem Medialnym Etnoigraszek jest Serwis Miasto z Dzieckiem. Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Przedsprzedaż biletów od wtorku 2 stycznia w kasie Muzeum. Bilet: 10 zł – os. dorosła, 5 zł – dziecko, 25 zł – rodzina (2+2). B/o wieku.

Towarzyszyć nam będą dźwięki, które wydają mieszkańcy rzek, mórz, jezior i szuwarów. Dzieci poznają także ich zwyczaje. Czekają więc Was nie lada atrakcje w trakcie najbliższych "Etnoigraszek", a że w zabawie z woda dzieci mogą się trochę zapomnieć, warto mieć z sobą jakieś rzeczy na przebranie.

Oczywiście całość jak zwykle poprowadzi pani Marta Domachowska.

Patronem Medialnym Etnoigraszek jest Serwis Miasto z Dzieckiem.

Etnoigraszki:  „Koci, koci łapci...„