Tańczył Marcin z Katarzyną, czyli jak smakuje niepodległość. Dziedzictwo kulinarne Kujaw i Pomorza

2017-11-11 do 2017-11-25
Firma / instytucja:Muzeum Toruńskiego Piernika
Kategoria:Inne
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Dokładny adres:Toruń, Strumykowa 4
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu

Początek tych trzech tygodni warsztatów, pokazów, degustacji kulinarnych i zajęć edukacyjnych zapoczątkowany zostanie w Święto Niepodległości  w sobotę 11 listopada.

Do 25 listopada o godzinie 12:00 odbywać się będą zajęcia dla 15 osobowych grup z wypieku i dekoracji pierników. Dzieci mogą liczyć na to, że w trakcie tych atrakcyjnych spotkań usłyszą również toruńskie legendy.

Celem tych spotkań z tradycjami naszego regionu jest rozbudzenie świadomości patriotycznej i zapoznanie z historią kulinarną Pomorza i Kujaw. Zarówno dla dzieci jak i dorosłych uczestników tych spotkań będzie to smaczna lekcja historii, podczas której na uczestników oddziaływać będą zapachy, smaki, praktyka wspólnego spożywania posiłku, budowania wspólnoty stołu – w nawiązaniu do wspólnoty narodowej, wspólnego świętowania niepodległości połączonej z tradycjami kulinarnymi regionu. Przez działania pokażemy, że tradycje patriotyczne zapisane są także w smaku, a dziedzictwo kulinarne może być równie dobrą lekcją historii.

Uwagi:Rezerwacje na zajęcia, wykłady oraz pokazy kulinarne przyjmuje Dział Historii Toruńskiego Piernikarstwa, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00–16:00, tel. 56 65 67 087.
W ramach zajęć 3 spotkania skierowane są do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, oraz 2 dla seniorów.