Star Force 2017

Firma / instytucja:Toruńska Agenda Kulturalna
Kategoria:Zloty
Dokładny adres:Toruń Rynek Staromiejski

Przed nami dwa dni kosmicznych atrakcji!

W Toruniu spotkają się fani kultowej sagi filmowej. Po dwóch latach przerwy w mieście pojawią się Rycerze Jedi, rebelianci, statki kosmiczne i wszystko co związane jest z tym cyklem filmów.

Na wielbicieli Gwiezdnej Sagi czeka mnóstwo atrakcji. Już w piątek będzie można wziąć udział w konkursach i pierwszych prelekcjach (m.in. na temat nadchodzącego, VIII epizodu "Ostatni Jedi"). Natomiast sercem imprezy nieodmiennie jest sobota.

Każda edycja StarForce jest zawsze tak planowana, by stać się interesującą i dla starszych, i dla młodszych fanów. Tak samo jest w tym roku — w sobotę rozpoczynamy o godz. 11:00, tradycyjną już paradą, a od godz. 12:00 rusza seria spotkań, warsztatów, prelekcji, konkursów i pokazów. Zadbaliśmy także o najmłodszych, którzy mają specjalny blok zajęć w ramach Strefy Dziecka i Akademii Jedi - mówi Rafał Frąckiewicz, koordynator StarForce 2017 z Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.
Każda edycja StarForce to inny, specjalnie zaproszony gość. W tym roku uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z brytyjskim aktorem Michaelem Carterem, którego fani Gwiezdnych Wojen znają z roli majordomusa i prawej ręki Jabby — Biba Fortuny w "Powrocie Jedi". Niewątpliwie kojarzą go także fani Doctora Who, oraz nowego serialu The Halcyon.
Nastoletni i dorośli fani na pewno nie mogą ominąć szeregu dyskusji, jakie toczyć się będą w salach Centrum - od plotek i pogłosek dotyczących nowej części, przez analizę upadku Anakina oraz pojedynków na miecze świetlne, a kończąc na ekonomii Gwiezdnych Wojen. Nie zabraknie także spotkania ze Staszkiem Mąderkiem - reżyserem "Stars in Black" i ekspertem od efektów specjalnych, oraz panelu z Jackiem Drewnowskim.
Nieodłączną częścią StarForce są zawsze wystawy. W tym roku będzie można zobaczyć m.in. 30 własnoręcznie wykonanych modeli statków, robotów i postaci z Uniwersum Gwiezdnych Wojen (tj. Falcon Milenium, Mistrz Yoda, olbrzymi Nebulon, Astromechy, Star Destroyer) wykonanych przez Marka, Katarzyny i Adama Kuleszów oraz Bernarda Szukiel. Obok nich stanie Królewska Szafa Amidali zawierająca rekonstrukcje strojów przygotowywanych dla Natalii Portman oraz modele i rzeźby gwiezdnowojennych postaci. Zanurzyć będzie się także można w niepowtarzalnej atmosferze najsłynniejszego baru - Kantyny z Mos Eisley (interaktywna diorama).

Star Force 2017