b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Ośmiorniczki dla wcześniaków - wieczór rękodzieła

Termin:
2017-09-13, godzina: 16:30
Firma / instytucja:Dom Muz
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:10 zł.
Dokładny adres:Toruń, Podmurna 1
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Warsztaty dla rozpoczynających przygodę z szydełkowaniem, dla dorosłych i dla dzieci, a przede wszystkim dla wielbicieli tej sztuki. Jak za pomocą zakończonego haczykiem metalowego pręcika wyczarować małe dzieła sztuki? Dom Muz w Toruniu przy Podmurnej zaprasza na kolejne atrakcyjne warsztaty z cyklu "Wieczory  rękodzieła".

Tym razem powód spotkania jest wyjątkowy i szczytny - wsparcie ogólnopolskiej akcji „Ośmiorniczki dla wcześniaków” prowadzonej przez Fundację Małych Serc. W czasie wrześniowych zajęć przygotujecie szydełkowe ośmiorniczki, którymi podarujecie wcześniakom.. 

W czasie zajęć warsztatowych zobaczycie i same spróbujecie wykonać różne wzory szydełkowych kwiatów. To będzie idealna ozdoba kobiecej garderoby, torebek a może nawet fryzury. W końcu mamy Wiosnę i wszelka fantazja jest jak najbardziej wskazana. Ucząc się najprostszych, absolutnych podstaw tej jakże atrakcyjnej sztuki szydełkowania. Poznamy w trakcie tych zajęć różne techniki i sposoby posługiwania się tym przyrządem. I jest w tej sztuce coś wyjątkowego, kiedy za pomocą kawałka metalu, nici i zrobionych z niej pętelek można tworzyć  atrakcyjne rzeczy i ozdoby. A jeśli nabędzie się odpowiednie umiejętności, to koniec z wieczorną nudą zarówno dla dorosłych jaki i dzieci. Organizatorzy zadbają o dobrą atmosferę, którą podkreśli filiżanka gorącej herbaty. 

 

 

Uwagi:Zajęcia nie wymagają wcześniejszych zapisów, ale sugerujemy sprawdzić ich dostępność.
Twój kalendarz
Ośmiorniczki dla wcześniaków - wieczór rękodzieła

Warto zobaczyć:

Etnoigraszki:  "Zwierzątkowo"
2018-06-23
Polska gola!
2018-06-23