Święto Toruńskiego Piernika

2017-08-11 do 2017-08-12, godzina: piątek od godz. 17:00 do 22.00; sobota od 10:00 do 18.00.
Firma / instytucja:Muzeum Toruńskiego Piernika
Kategoria:Impreza
Koszt uczestnictwa:Wejściówki do odbioru. Część warsztatów wymaga zakupu biletów. Szczegóły na stronie organizatora http://www.muzeum.torun.pl/aktualnosc-5-425-swieto_torunskiego_piernika.html
Dokładny adres:Toruń, Strumykowa 4
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu

W sierpniowy weekend (11 i 12 sierpnia) obchodzić będziemy "Święto Toruńskiego Piernika".

Jak na jeden z symboli naszego miasta przystało, obchody będą obfitować w szereg wydarzeń, a wszystko oczywiście o piernikach, dla pierników i z piernikami.

Nie zabraknie dostojnych gości, którzy uświetnią inaugurację "Święta Toruńskiego Piernika" z Prezydentem Torunia - Michałem Zaleskim, Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego – Piotrem Całbeckim oraz prezesem FC "Kopernik" - Przemysławem Myśliwym.

Będziemy mogli nie tylko podziwiać smak i aromat tego toruńskiego specjału, ale także podziwiać to co artyści z Polski, Estonii, Rosji, Finlandii potrafią wyczarować z piernikowego ciasta. Te atrakcje będzie można obejrzeć podczas otwarcia wystawy podsumowującej Międzynarodowy Plener Artystyczny „Galaktyka Piernika”.

Jednak przede wszystkim królować będzie to co jest "jedną z najlepszych rzeczy w Rzeczpospolitej" - jak mówi staropolskie przysłowie - czyli toruński piernik!

Choć będzie też okazja posmakować pierników z innych regionów Polski.

Wydarzeniu towarzyszyć będą takie atrakcje jak warsztaty wypieku pierników, tworzenie form do pierników, konstrukcji(oczywiście z pierników) i wiele innych działań kulinarnych i artystycznych.

Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się impreza towarzysząca "Świętu Toruńskiego Piernika" czyli projekt specjalny zatytułowany "Miody Kujaw i Pomorza" zaplanowany na sobotę na parterze i dziedzińcu Muzeum Toruńskiego Piernika.

Harmonogram wydarzenia znajdziecie na stronach Muzeum Okręgowego w Toruniu

Organizatorzy zapraszają wszystkich turystów z dziećmi na to wyjątkowe wydarzenie, bo jak przyjechać do Torunia i nie posmakować toruńskiego piernika w dniach jego święta, a jeśli można go samemu zrobić to cóż trzeba więcej!

Uwagi:Rezerwacji można dokonywać w godz. od 8.30 do 15.00, od 24 lipca (poniedziałek) do 10 sierpnia (czwartek), pod nr tel.: (56) 660 56 98, (56) 660 56 89
Wejściówki na warsztaty będą do odbioru w kasie Muzeum Toruńskiego Piernika przy ul. Strumykowej 4:
Święto Toruńskiego Piernika