b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

Kulturalny Zamek nad Wisłą - Filcowanie i krawiectwo

Termin:
2017-08-16 do 2017-08-16, godzina: 14:30; 16:15
środa
Firma / instytucja:Fundacja "Zamek Dybów i Gród Nieszawa"
Miasto:Toruń
Kategoria:Warsztaty
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Wiek:Do 17 l.
Dokładny adres:Toruń, Dybowska/Przy Grobli
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:Na świeżym powietrzu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Fundacja "Zamek Dybów i Gród Nieszawa" w Toruniu zaprasza dzieci młodzież i dorosłych na cykl atrakcyjnych warsztatów, gier i zabaw plebejskich z średniowiecznymi murami Dybowskiego Zamku w tle. 

Od 25 lipca do 31 sierpnia będziecie się mogli sprawdzić, pod okiem organizatorów, jako mistrzowie miecza, łucznicy, garncarze, krawcy, modelarze i to nie wszystko. Spróbujecie swoich sił w trakcie warsztatów z filcowania i na zajęciach plastycznych. Wszystko to organizatorzy przygotowali zarówno dla dzieci jak i dorosłych, po to, aby mogli w atrakcyjny, twórczy i bezpieczny sposób spędzić lato w Toruniu. To przedsięwzięcie ma także zachęcić mieszkańców prawobrzeżnego Torunia do wyprawy na lewą stronę i przyciągnąć tu turystów, bo Toruń to nie tylko Starówka!

Czy wiecie jak powstaje filc? To taki wyrób włókienniczy, który otrzymuje się w wyniku potraktowania wełny lub materiałów wykonanych z sierści innych zwierząt gorącą parą wodną i ubijanie. Później z filcu można wykonać np. kapelusz, albo buty, albo wiele innych znanych Wam wyrobów. Wiecie, że filc wyrabiano już 6 tys. lat temu! W trakcie tych warsztatów dzieci, młodzież i dorośli będą wyrabiać z filcu różne ciekawe rzeczy, a także go zszywać.

Czekając na swoją kolej możecie brać udział w atrakcyjnych zabawach plebejskich, grach planszowych, przy których bawiono się przed wiekami lub urządzić sobie rodzinny piknik.

Poniżej zamieszczamy harmonogram letnich warsztatów łucznictwa w ramach akcji "Kulturalny Zamek nad Wisłą" Fundacji "Zamek Dybów i Gród Nieszawa" w Toruniu.

Środa 9 sierpnia

dzieci do lat 8  godz. 14:30

dzieci do lat 12  godz. 16:15

środa 16 sierpnia

dzieci i młodzież do lat 16  godz. 14:30

młodzież i dorośli powyżej 16 lat godz. 16:15

 

 

Uwagi:Dzieci do 16 roku życia przebywają pod opieką osób dorosłych.
Zajęcia trwają ok. 1,5 godz.
Kontakt do organizatorów wydarzenia:
Telefon: +48 575-145-800
E-mail: turystyka@dybow-nieszawa.org.pl
Twój kalendarz
Kulturalny Zamek nad Wisłą - Filcowanie i krawiectwo