b1
Wyszukiwarka wydarzeń
Wybierz datęUsuń datę
szukanie zaawansowane
Wybierz datęUsuń datę

„Bawimy się w rycerzy” - ferie z historią

Termin:
2017-08-07 do 2017-08-11, godzina: 10:00 - 14:30
Firma / instytucja:Centrum Kultury "Zamek Krzyżacki"
Miasto:Toruń
Kategoria:Inne
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne
Wiek:Od 7 l. do 10 l.
Dokładny adres:Toruń, Przedzamcze 3
Czy wydarzenie wymaga wcześniejszych zapisów?Tak
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu
Honorujemy Kartę Dużej Rodziny:Nie
Opis:

Dzięki wsparciu FUNDACJI PZU, Centrum Kultury Zamek Krzyżacki w Toruniu zaprasza dzieci w wieku 7 – 10 lat na letnie półkolonie pełne atrakcji zatytułowane „Bawimy się w rycerzy”,  w ramach projektu "Lato z Historią na Zamku Krzyżackim". 

W trakcie dwóch turnusów ( I Turnus od 31 lipca do 4 sierpnia; II Turnus od 7 do 11 sierpnia) dzieci w wieku 7 do 10 lat będą miały okazję w trakcie 4 i półgodzinnych spotkań przeżyć moc atrakcji. Czekają na nie warsztaty tańca średniowiecznego, warsztaty plastyczne, warsztaty kulinarne, spotkania z "żywą historią" i wiele innych atrakcyjnych działań. 

Przede wszystkim dzieci będą tworzyć, bo jest to najlepszy sposób, aby nie tylko rozwijać swoje zdolności, ale też czerpać satysfakcje z tego, że każde z nich umie, potrafi i jest w stanie zrobić coś wyjątkowego.

Ponadto dzieci będą mogły "dotknąć historii", posmakować, zobaczyć, przymierzyć i wykonać to co było codziennością ich rówieśników i rodziców ich rówieśników przed wiekami. Wszystko w otoczeniu tajemniczych murów zamku krzyżackiego w Toruniu.

I jeszcze jedna ciekawostka tych półkolonii. Dzieci będą się uczyć zasad savoir-vivre, bo tak jak przed wiekami tak i dziś ogłada i dobre maniery były zawsze mile widziane.

To nie wszystkie atrakcje, które czekają na uczestników półkolonii „Bawimy się w rycerzy”. W piątek 18 sierpnia wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na ognisko integracyjne z biesiadą na zamku krzyżackim, a na dzieci czekają nagrody. 
                                     
              PROJEKT FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW
   FUNDACJI PZU

 

Uwagi:Koordynatorem projektu jest p. Małgorzata Pociżnicka Zapisy można dokonywać pod tel. 501803579 lub 56 6539722 Uwaga!
Ilość miejsc ograniczona
Twój kalendarz
„Bawimy się w rycerzy” - ferie z historią