I Toruńska Noc Muzealna 2017

2017-04-22, godzina: 18:00 - 22:00
Firma / instytucja:Muzeum Okręgowe
Kategoria:Inne
Koszt uczestnictwa:Bezpłatne Wstęp na Wieżę Ratuszową 8 zł. ulgowy; 12 zł. normalny.
Dokładny adres:Toruń, Rynek Staromiejski 1
Wydarzenie odbywa się:W pomieszczeniu oraz na świeżym powietrzu

Przed nami I Toruńska Noc Muzealna 2017 r. Jak zwykle czkają na dorosłych i dzieci atrakcje, zarówno te związane z wystawami i stałymi oraz czasowymi ekspozycjami, jak i prelekcje, wykłady, zwiedzanie wystaw z kuratorami. To tylko niektóre propozycje dla rodziców. Na dzieci czekają przede wszystkim pokazy multimedialne. Od godz. 18:00 do 24:00 warto zajrzeć do trzech oddziałów muzeum i oczywiście na Wieżę Ratuszową.

Poniżej przedstawiamy wybrane atrakcje dla dzieci i rodziców.

Kamienica Pod Gwiazdą tu spotkanie z kulturą Japonii. O 19.00 i 20.00 możecie zobaczyć pokaz warsztatu tradycyjnego malarstwa dalekowschodniego. Szczególną atrakcją dla dzieci i dorosłych będzie pokaz niezwykle cennych  mieczy japońskich z kolekcji prywatnych zatytułowany "Fascynacje". Bedzie także okazja poznać historię japońskich zamków w trakcie wykładu połączonego z prezentacją multimedialną.

Muzeum Historii Torunia jak sama nazwa wskazuje będziecie mogli dowiedzieć się więcej o przeszłości naszego miasta, obejrzeć panoramy miasta i porównać z dniem dzisiejszym. Pokazy „Księga Toruń” 3D, które będą szczególną atrakcją dla dzieci i dorosłych. Pokazy dla grup maksymalnie 30 osób. Dla pewności zarezerwujcie dla siebie miejsca pod nr tel. 56 660 56 19. Możecie je zobaczyć w 4 turach o godz. 18.30, 19.30, 20.30, 21.30.

Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika oferuje jak zwykle pełne egzotyki wyprawy. Tym razem na wyspę Bali. Zobaczycie pokaz mini warsztatu tkackiego i interesującą wystawę „Sztuka Bali z kolekcji Krzysztofa Musiała”

Uwagi:Niektóre z wydarzeń wymagają wcześniejszych zapisów ze względu na max. liczebność grup zwiedzających. W przypadku braku kompletu uczestników można skorzystać z oferty bez wcześniejszych zapisów.
I Toruńska Noc Muzealna 2017