„Gdzie jest księżyc kiedy śpi?” - "Czas dla Nas"

2017-04-29, godzina: 16:00; 17:15
Firma / instytucja:Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Kategoria:Koncert
Koszt uczestnictwa:10 zł /dziecko/, 20 zł /dorosły/, 40 zł /rodzinny - 2 osoby dorosłe + dziecko
Wiek:Do 8 l.
Dokładny adres:Toruń, Aleja Solidarności 1-3

Jeśli dzieci czasami zastanawiały się, co tam nuci pod nosem mama, tata, a może dziadek lub babcia i w odpowiedzi słyszały: "To Reksio", to z pewnością zastanawiały się: kto to jest ten Reksio? A może kiedyś do snu, ktoś zaśpiewał kołysankę o "misiu z klapniętym uszkiem", dla dzisiejszych dzieci również to tajemnicza postać.

W sobotę 29 kwietnia te i inne postaci, zarówno ze współczesnych bajek jak i tych sprzed lat, przypomną muzycy i śpiewacy z Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w trakcie kolejnej edycji spotkań dla dzieci w ramach projektu "Czas dla Nas" zatytułowanego "Gdzie jest księżyc kiedy śpi?- spotkanie z muzyką z filmów i bajek". Usłyszycie takie atrakcyjne melodie filmowe, jak motywy z Królewny Śnieżki, Pocahontas, Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Reksia czy Smerfów.

I znowu uczyć i bawić Was będą niezrównana ciocia Ada czyli pani Adriana Wdziekońska prowadząca spotkania. Pan  Wojciech Dyngosz i Marta Ustyniak-Babińska, którzy dla Was zaśpiewają. Nie zabraknie także pani Joanny Laskowskiej - wiolonczela i pana Artura Pilcha - fortepian..

Jak zwykle będzie wesoło. Na dzieci czekają nie tylko muzyczne atrakcje ale z pewnością także potańczą, poznają instrumenty muzyczne i same będą mogły na nich zagrać.

Te wyjątkowo atrakcyjne dla melomanów w każdym wieku spotkania z muzyką "na żywo", pozwolą szczególnie najmłodszym wejść w świat dźwięków i związanych z tym doznań. Czekają nas utwory wybitnych kompozytorów muzyki europejskiej, a także sami będziemy mogli wziąć udział w interesujących muzycznych działaniach. Z pewnością muzykom uda się zachęcić nas do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu i wspólnego śpiewania. Kontakt z żywą muzyką, wykonywaną na oczach dziecka przez profesjonalnych artystów stanowi dla nich, ale także dla ich rodziców, źródło wielu niezapomnianych przeżyć.
Koncerty odbywają się w Sali Prób CKK Jordanki.

Toruńska Orkiestra Symfoniczna przygotowała dla naszych Użytkowników podwójne zaproszenia (rodzic + dziecko) na to wydarzenia. Jedno na godz. 16:00, drugie na 17:15. Spośród osób, które udostępnią nasz post informujący o wydarzeniu z naszego profilu fb i przyślą email na adres kontakt@miastozdzieckiem.pl zostaną rozlosowane te zaproszenia.

Uwaga! Część z Państwa ma tak ustawione profile na FB, że my widzimy, że ktoś udostępnił lub polubił post ale nie widzimy osoby. Prosimy wówczas o informacje w mailu, które potwierdzą udostępnienie.

Uwagi:Dla dzieci w wieku 0-8l. wraz z opiekunami.
Wydarzenie odbywa się w sali prób CKK Jordank.i
„Gdzie jest księżyc kiedy śpi?” - "Czas dla Nas"